Szopka na jasnogórskim dziedzińcu w fazie przygotowań fot. Radio Fiat

Jasna Góra przygotowuje się na nadchodzące Święta. Ważnym elementem przeżywania tych szczególnych dni są bożonarodzeniowe szopki. Częstochowskie sanktuarium ma w tej dziedzinie swoje wieloletnie tradycje.

O tym, jak wyglądać będę tegoroczne instalacje mówił w rozmowie z Radiem Fiat o. Waldemar Pastusiak, kustosz Jasnej Góry:

-Będzie szopka przed bazyliką, dla najmłodszych pielgrzymów przygotowujemy szopkę ruchomą w wałach jasnogórskich, która zawsze cieszy się wielką popularnością, każdego roku przyciągając tysiące pielgrzymów. Wiadomo, że w tym roku mamy obostrzenia sanitarne, staramy się zachowywać wszelkiego rodzaju restrykcje dla naszego bezpieczeństwa. Jednak mimo trwającej pandemii zachęcamy i zapraszamy, aby przybyć na Jasną Górę i ucieszyć się ze świąt Bożego Narodzenia.

Makieta obrazująca narodziny Jezusa będzie czekać na wiernych również w jasnogórskich wnętrzach:

-Także w bazylice jasnogórskiej stanie szopka. W sumie że na Jasnej Górze staną trzy szopki bożonarodzeniowe, które pomogą nam w głębszym przeżyciu obecności Jezusa pośród nas.

Jak zdradził o. Pastusiak, w zależności od zainteresowania wiernych, jasnogórską szopkę będzie można podziwiać do 2 lutego, bądź Środy Popielcowej, czyli 17 lutego przyszłego roku.

JS

Szopka na jasnogórskim dziedzińcu w fazie przygotowań fot. Radio Fiat

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content