6 stycznia w Dolinie Miłosierdzia Bożego odbył się Bożonarodzeniowy Koncert Charytatywny zespołu „Tacy Różni”. Pieniądze zbierane podczas jego trwania zostaną przekazane na leczenie Agatki Kuberskiej, 7-letniej dziewczynki, u której w listopadzie ubiegłego roku wykryto złośliwą odmianę nowotworu mózgu.

Koncert miał charakter wspólnego kolędowania będącego już kilkunastoletnią tradycją tego miejsca.

– Jest to nasza niepisana tradycja. Już trzykrotnie mieliśmy cele charytatywne związane z naszym koncertem kolęd. Poza pomocą przyświeca nam cel spotkania z ludźmi i wspólnego śpiewania. Jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym, ponieważ pomoc i integracja ludzi są na coraz niższym poziomie, także każde tego rodzaju spotkanie i wspólne świętowanie jest dla nas ważne – zaznaczył Jacek Dyl z zespołu.

Katarzyna Jastrzębska będąca jednym z organizatorów corocznego koncertu zaznacza, że chociaż ma on wieloletnią tradycję, z roku na rok zaskakuje i nie pozwala się znudzić.

– Z roku na rok występy są coraz bogatsze, pojawiają się pewne zmiany, nowi goście i przyjaciele, którzy z nami grają i śpiewają. Na pewno ci, którzy przychodzą tu już po raz kolejny, nie będą się nudzili. Z kolei ci, którzy przyszli po raz pierwszy, z pewnością wrócą do Doliny Miłosierdzia – mówiła współorganizatorka.

Podczas koncertu można było usłyszeć takie utwory, jak „Złota Jerozolima i biedne Betlejem” Skaldów, „Kolęda Maryi” zespołu TGD czy muzyczny przekład wiersza „Kolędy” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Przypominamy, że każdy, kto chce pomóc w leczeniu dziewczynki, może to zrobić m.in. za pośrednictwem internetowej zbiórki na stronie siepomaga.pl.

BNO

 

Skip to content