W czwartek, 22 grudnia uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Antoniego z Padwy wraz z nauczycielami i rodzicami spotkali się przy wigilijnym stole. Życzenia i wspólny posiłek poprzedziły wyjątkowe jasełka przygotowane przez uczniów, a wystawione w parafii św. Stanisława BM w Częstochowie.

O tradycji wigilijnego spotkania w placówce mówi Violetta Błasiak – dyrektor:

Mieliśmy piękne spotkanie wigilijne, które co roku organizujemy dla naszych uczniów, a uczniowie dokonują pięknego wystąpienia w przedstawieniu wigilijnego wieczoru. W szkołach naszych jest to bardzo ważny dzień, w którym wyrażamy sobie miłość oraz dobro i odkrywamy, jak bardzo kocha nas Bóg.

Wystawione jasełka były grą cieni. – Innowacyjna forma przedstawienia była wyzwaniem dla uczniów… – mówi Aneta Królikowska – narrator spektaklu, nauczyciel w KLO:

– W tym roku koleżanki pani Ania Sojka i pani Anetta Jurek wybrały taką konwencje zupełnie celowo. Jasełka przygotowywali nasi licealiści. Są uczniowie z zespołem Aspergera, z autyzmem. Dla nich to długi okres pracy i element terapeutyczny. Gra cieni wymaga tego, aby byli blisko. Oni doskonale weszli w rolę i dostarczyli nam wielu wzruszeń.

O oprawę muzyczną również zadbali uczniowie. Wokalnie przed publicznością wystąpili Jakub Makles oraz Adrian Makles. To dopełniło wyjątkową całość przedstawienia.

Galeria: fot. Radio Fiat

„To czas, aby pokazać, jak bardzo kocha nas Bóg…” - spotkanie wigilijne KLO SPSK

Skip to content