Triduum ku czci św. Stanisława Kostki

Od czwartku 16 września w wielu parafiach w Polsce organizowane jest triduum ku czci św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży, którego wspomnienie Kościół obchodzi 18 września. W Częstochowie takie triduum organizuje m.in. parafia św. Stanisława Kostki, zlokalizowana przy ul. gen. Dąbkowskiego.

Ks. proboszcz Remigiusz Lota opowiedział, jaki przebieg będzie miało triduum w jego parafii. Pierwsze dwa dni będą poświęcone młodzieży:

Triduum ku czci św. Stanisława Kostki rozpoczynamy już dzisiaj (w czwartek). Całe to świętowanie odpustowe będzie trwało 4 dni aż do niedzieli. Dzisiaj mamy święto ministrantów i lektorów. Wieczorem o godz. 18:00 jest Msza św. z udziałem wszystkich ministrantów i lektorów, a po Mszy spotkanie odpustowe dla ministrantów i ich rodziców. Jutro (piątek) to jest dzień dzieci i młodzieży. O godz. 17:00 będzie piękna inscenizacja o św. Stanisławie Kostce przygotowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z parafii i Siostry Zmartwychwstanki. Podczas Mszy św. o godz, 18:00 włączymy szóstoklasistów w poczet kandydatów do bierzmowania, a także dokonamy włączenia kilku nowych członków do naszego KSMu.

Sobota wraz z uroczystościami odpustowymi oraz niedziela będą już adresowane do wszystkich parafian i wiernych uczestniczących w odpuście:

Sobota to dzień dorosłych. Tutaj mamy przewidziane podczas Mszy św. o godz. 18:00 takie liturgiczne przyrzeczenie nowej, parafialnej rady duszpasterskiej. A po Mszy św. nowa Rada Parafialna zaprasza na spotkanie do naszej parafialnej kawiarenki przy ciastku i herbacie. I niedziela, to szczyt naszych świętowań ku czci naszego patrona. Na wszystkich Mszach św. – a szczególnie podczas sumy o godz. 12:00 pod przewodnictwem bp. Antoniego Długosza – będziemy się modlić w intencji parafian. Cieszymy się na ten czas.

Triduum ku czci św. Stanisława Kostki będzie także organizowane m.in. w parafii św. Jakuba w Częstochowie oraz parafii św. Jana Chrzciciela w Poczesnej. Szczegółowe plany można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych parafii.

Skip to content