Przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia to nie tylko sprzątanie domów, pieczenie ciast i dekorowanie choinki, ale przede wszystkim pojednanie z Bogiem i Kościołem poprzez sakrament spowiedzi. Skorzystać z tego sakramentu można w wszystkich parafiach archidiecezji częstochowskiej. Ciekawą propozycję dla zapracowanych i zabieganych przygotowało Duszpasterstwo Akademickie Emaus, które możliwość spowiedzi proponuje w godz. 19:30-22:00.

– Duszpasterstwo Akademickie charakteryzuje się swego rodzaju nietypowością godzin otwarcia. Studenci to ludzie, których często życie skupia się na wieczorach i dlatego my staramy się do tego dostosować. Dlatego zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w wieczornych adoracjach, ale przede wszystkim do skorzystania z sakramentu spowiedzi. Oczywiście zapraszamy nie tylko studentów, ale wszystkich, którzy będą mieli potrzebę do nas przyjść – mówił ks. proboszcz Michał Krawczyk.

Czas przedświąteczny to dobry moment na pojednanie się z Bogiem, dlatego bardzo dużo osób udaje się wtedy do konfesjonałów. Jak co roku, z sakramentu spowiedzi będzie można skorzystać w ostatnich dniach przed Bożym Narodzeniem.

– W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy wieczorami do Duszpasterstwa. Myślę, że godziny są nietypowe, ale każda jest miłosierdzia. Przed spowiedzią powinniśmy się do niej odpowiednio przygotować. W czasie adoracji mamy ku temu odpowiednie warunki i możemy się odpowiednio wyciszyć i przypomnieć wszystko co powinniśmy powiedzieć w trakcie spowiedzi – mówił ks. Jakub Raczyński z DA Emaus.

Spowiedź adwentowa trwa w wielu świątyniach. Na Jasnej Górze można się wyspowiadać codziennie od 6:15 do 19:30, a w wigilię do 17:00.

W bazylice archikatedralnej przez cały okres świąteczny będzie można skorzystać z tego sakramentu w trakcie trwania Mszy św., a także od 12:00 do 13:00.

W kościele pw. św. Zygmunta wyspowiadać można się codziennie od 15:00 do 16:00, w dzień wigilii od 10 do 11.

Skip to content