Trwa inicjatywa kościołów stacyjnych

Kościół św. Judy Tadeusza Apostoła był we wtorek 26 marca kolejnym kościołem stacyjnym wielkopostnej inicjatywy abp. Wacława Depo. Godzinę przed wieczorną Mszą św. parafianie uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu. W jej trakcie mogli też przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. O inicjatywie kościołów stacyjnych ciepło wyrażał się proboszcz parafii ks. Andrzej Filipecki:
– Bardzo się cieszę, bo włączamy się w to wielkie dzieło. Parafianie, ci którzy mogli i chcieli skorzystać z tej okazji modlitwy, przyszli. Oczywiście mogłoby ich być więcej, ale tego na siłę zrobić się nie da, bo każdy cieszy się wolnością, którą obdarował go Bóg i my, jako kapłani, przekazujemy tę troskę księdza arcybiskupa, a resztę już zostawiamy, Bóg wie najlepiej, dobrych nagrodzi a innym oczy otworzy.
Mszy św. przewodniczył ks. Piotr Okulski. W homilii nawiązał on do słów Ewangelii, wyjaśniając również na podstawie przykładów z literatury, czym jest przebaczenie i jak powinniśmy przebaczać. Powiedział m. in.: – Nie jest łatwo przebaczać gdy doświadczamy krzywdy. Ale dzisiaj Chrystus zaprasza nas do tego, abyśmy uczyli się tej sztuki przebaczania. Zawsze tak jest, że jeżeli doświadczamy wielkiego miłosierdzia Pana Boga, łatwiej jest nam komuś przebaczyć. Może nie wyobrażamy sobie, aby przebaczyć komuś, ale jeżeli potrafimy chociaż pomodlić się za tę osobę, to już jest dobry krok w stronę przebaczenia. Bo przebaczanie jest również wielkim darem i łaską od Pana Boga. Sam Bóg zaprasza nas do tego, abyśmy przebaczali.

Kolejnym kościołem stacyjnym w Częstochowie będzie kościół św. Melchiora Grodzieckiego przy ul. Ossowskiego.

ZD