W warszawskim Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego trwa I Narodowy Kongres Trzeźwości 2017. Spotkanie ma na celu promocję trzeźwości i abstynencji wśród całego narodu. Drugiego dnia Kongresu tematem była rola organizacji pozarządowych, wspólnot, ruchów, bractw w służbie trzeźwości Narodu. Wśród uczestników Kongresu znajdują się przedstawiciele Częstochowy – z ramienia Kurii Metropolitalnej ks Robert Grohs, który jest również moderatorem diecezjalnym Krucjaty Wyzwolenia Człowieka diecezji , a także grupa świeckich, którzy troszczą się o trzeźwość Polaków. Ks. Robert dostrzega wartość obecności na Kongresie:
– W ramach dyskusji panelowej będą zabierały głos osoby, które uczestniczą w różnych dziełach. Nie jest to promowanie tych ośrodków, ale dzielenie się doświadczeniem codziennej służby. Mamy dzisiaj internet, więc możemy wszystko wyszukać, a tu chodzi o to, aby posłuchać świadków, zapalić się i posłuchać co nowego Duch Święty inicjuje w różnych dziełach.
W drugim dniu widzi także już owoce tego spotkania:
– Myślę, że jednym z owoców tego Kongresu jest to, że się poznajemy i słuchamy. – mówi ks. Robert. – Bp Krzysztof Włodarczyk podczas homilii wspomniał, że możemy w tej naszej działalności możemy doświadczać zniechęcenia, bo płyniemy pod prąd. Tutaj mamy zapał, bo widzimy ile ludzi jest zaangażowanych.
Uczestnicy Kongresu to ci, którzy otaczają troską o trzeźwość nie tylko siebie, ale również swoich bliskich i wszystkich rodaków. Modlą się w intencji przemiany i odnowy narodu. Wszyscy będziemy mieli również okazję do włączenia się w tę modlitwę w naszych parafiach. Niedziela, 24 września to dzień modlitw o trzeźwość Narodu, w ramach którego Komisja Episkopatu Polski zaproponowała proboszczom odprawienie Mszy dziękczynno-błagalnych. Będzie to dziękczynienie za otrzymane już dary i wynagrodzenie za grzech pijaństwa i wszystkie z nim związane.

KN

Źródło foto: wpolityce.pl

Skip to content