Trwa obóz „Dzieła Nowego Tysiąclecia” na Jasnej Górze

W sobotę 2 lipca od godz. 9:30 w Sali Papieskiej na Jasnej Górze odbywa się spotkanie stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jest ono elementem trwającego na Jasnej Górze pielgrzymkowego obozu dla młodzieży, zaangażowanej w papieskie Dzieło. Podczas obozu przybliżane jest nauczanie Jana Pawła II oraz przyznawane są stypendia naukowe dla najzdolniejszych studentów.

Jak wyjaśnia Paulina Muszyńska z zespołu prasowego pielgrzymki stypendystów, takie obozy pielgrzymkowe odbywają się w wielu miastach Polski. Natomiast w Częstochowie wielu stypendystów jest po raz pierwszy:

Przyjechaliśmy tutaj na obóz, który podsumowuje całoroczną formację wszystkich stypendystów. Jest nas tutaj około 400 studentów. Bardzo nam się tu podoba. Większość z nas jest po raz pierwszy w Częstochowie i staramy się ten czas przeżyć jak najlepiej.

Obozy są dla młodych ludzi z całej Polski dobrą okazją do poznawania się i nawiązywania relacji. Jednak oprócz dorocznych spotkań, Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” skupia się przede wszystkim na stałej formacji:

Formacja studentów składa się ze spotkań, które odbywają się co miesiąc we wspólnotach w miastach akademickich. I takie spotkania podsumowywane są obozem w różnych miastach Polski. Poza tym wysyłane są jeszcze teksty, z rozważaniami słów Jana Pawła II. Te słowa tak naprawdę towarzyszą nam na co dzień.

Młodzi stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia uczestniczyli we Mszy św. o godz. 11:00 oraz w wezmą udział w nocnym czuwaniu w jasnogórskiej bazylice. Obóz odbywający się pod hasłem „Młodzi dla Kościoła – Kościół dla młodych” na Jasnej Górze potrwa do niedzieli 3 lipca. Zakończony zostanie Mszą św. o godz. 19:00.

Skip to content