Trwa rekrutacja w Wyższym Seminarium Duchownym

Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie rozpoczęło od 7 maja rekrutację na nowy rok akademicki. Już można składać pierwsze dokumenty rekrutacyjne, choć tym najważniejszym będzie świadectwo maturalne. Egzaminy wstępne zaplanowano na początek lipca i września.

Władze Seminarium zdecydowały się możliwie jak najbardziej uprościć proces rekrutacji. Najważniejszymi kryteriami są oczywiście wiara i chęć ćwiczenia się w pobożności, bo bez tych dwóch składników kapłaństwo jest pozbawione sensu. Z wymogów formalnych potrzebne będzie też zaświadczenie od proboszcza. O szczegółach mówi ojciec duchowny Seminarium, ks. dr Michał Pabiańczyk:

Otwarci jesteśmy na każdego, kto chce wejść na drogę powołania czy wyczuwa, że jest na takiej drodze. Jeśli tylko złożył dokumenty związane z ukończeniem szkoły średniej, to można powiedzieć, że jego droga w seminarium jest otwarta. Na pewno to musi być osoba wierząca, musi mieć też jakieś pragnienie świętości i wejścia na drogę powołania, co jest decyzją na całe życie. Ma też oczywiście czas na rozeznanie w samym Seminarium, bo wciąż jest to okres rozeznawania czy to jest na pewno ta droga, którą dany człowiek chce pójść.

Egzaminy wstępne zaplanowane zostały na godz. 10:00 w soboty 9 lipca oraz 10 września. Kandydat może wybrać dowolny z tych terminów. Szczegółowe informacje odnośnie rekrutacji i wymaganych dokumentów dostępne są na stronie internetowej Wyższego Seminarium oraz na plakatach z obrazem Serca Jezusowego, które można znaleźć na parafialnych tablicach ogłoszeniowych.

Źródło: www.seminarium.czest.pl
Skip to content