Trwają prace synodalne

Synod o synodalności wszedł obecnie w drugi etap: konsultacji między Kościołami określonego regionu (etap kontynentalny). Dokumentem nad którym pracować mają teraz poszczególne episkopaty jest dokument roboczy dla etapu kontynentalnego (DEK).

Pierwszym etap pracy nad tym dokumentem opisany został następująco: “DEK zostanie przesłany do wszystkich biskupów diecezjalnych; każdy z nich, wraz z diecezjalnym zespołem synodalnym, który koordynował pierwszą fazę, zorganizuje eklezjalny proces rozeznania na temat DEK, wychodząc od trzech pytań wskazanych powyżej w n. 106. Każdy Kościół lokalny będzie miał więc możliwość wsłuchania się w głosy innych Kościołów, zebranych w DEK, i ustosunkowania się do nich na podstawie własnego doświadczenia” – https://synod.org.pl/przebieg-etapu-kontynentalnego/.

Aby ułatwić dzielenie się wiedzą i doświadczeniami poszczególnych diecezji, organizujących ów eklezjalny proces rozeznania na temat DEK, ale również podejmujących inne działania posynodalne stworzyliśmy sekcję “Co dalej po Synodzie – diecezje”. Gromadzimy tam wszelkie znane nam inicjatywy diecezjalne oraz ponaddiecezjalne.

źródło: www.synod.org.pl

Skip to content