Trwają rekolekcje Oazy Dzieci Bożych

W Domu Rekolekcyjnym Jezusa Mistrza w Masłońskim trwają rekolekcje Oazy Dzieci Bożych. Biorą w nich udział uczniowie trzecich, czwartych i piątych klas szkół podstawowych.

Rekolekcje są organizowane przez Ruch Światło-Życie Archidiecezji Częstochowskiej i bierze w nich udział 34 podopiecznych, nad którymi czuwa ośmiu opiekunów. Jednym z nich jest ks. Sebastian Kosecki, wikariusz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Zawierciu.

– Grupa dzieci oraz opiekunów jest ze sobą bardzo dobrze zgrana. Mimo że rekolekcje są archidiecezjalne, mamy uczniów z różnych stron Polski, ponieważ nie we wszystkich diecezjach organizowano tego typu wyjazdy. Dzieciom w tym wieku należy poświęcać mnóstwo czasu, trzeba dla nich być i nieść ze sobą uśmiech. Podopiecznych podzieliliśmy na mniejsze grupy, dzięki czemu animatorzy i opiekunowie mają możliwość dobrze poznać swoich wychowanków – powiedział wikariusz.

Rekolekcje rozpoczęły się w poniedziałek 21 lutego i potrwają sześć dni. Na czas oazowego odpoczynku od nauki i codziennych obowiązków, najmłodszym zapewniono szereg atrakcji.

– Robiliśmy mnóstwo aktywnych rzeczy. W pierwszym dniu mieliśmy modlitwy, zapoznanie, pogodne wieczory, zabawy i tańce. Następnego dnia byliśmy na basenie, w kinie oraz w McDonald’s. Później wróciliśmy na wspólną Mszę św., gdzie spędziliśmy już bardziej duchowy czas. Planujemy też inne wycieczki oraz spacery – mówiła Wiktoria Purska, animator odpowiedzialny za program rekolekcji.

Dotychczas najmłodszym najbardziej podobał się ten czas, który był spędzony w sposób aktywny, czyli z grupą oraz poza ośrodkiem.

Poza rekolekcjami w Domu Rekolekcyjnym Jezusa Mistrza w Masłońskim Ruch Światło-Życie Archidiecezji Częstochowskiej zorganizował też m.in. wyjazd dla starszych dzieci do Bukowiny Tatrzańskiej.

BNO

Skip to content