W czwartkowy wieczór 20 stycznia, w parafii św. Marcina w Kłobucku, odbyło się trzecie spotkanie z cyklu „Duchowa Odnowa Kłobucka”. Było to spotkanie inaugurujące nowy rok oraz podsumowujące dotychczasowe spotkania synodalne w kłobuckiej parafii. Nabożeństwo poprowadził wikariusz kłobuckiej parafii, a zarazem inicjator całego cyklu spotkań, ks. Paweł Caban. Za oprawę muzyczną tradycyjnie już odpowiedzialna była schola parafialna pod przewodnictwem Andrzeja Sękiewicza. Tak po zakończonej modlitwie ks. Paweł Caban podsumował wydarzenie:

– Dzięki Panu Bogu znowu mogliśmy się spotkać i prosić o duchową odnowę Kłobucka i dziękować za to co Pan Bóg w nas działał. W ostatnim czasie odbyły się dwa spotkania synodalne z członkami rady parafialnej i młodzieżą, która chciałaby coś wnieść do naszej parafii. Te spotkania odbywały się tydzień i dwa tygodnie temu, a dzisiejsze spotkanie to swojego rodzaju podsumowanie. Dziękujemy Bogu za to co już za nami i za to co dopiero przed nami bo mamy nadzieję, że jeszcze dużo przed nami. Mamy nadzieję, że Bóg będzie nad nami czuwał i Kłobuck się odnowi duchowo. Mam nadzieję, że ta modlitwa się do tego przyczynia.

Tym razem uczestnicy odnowy rozważania rozpoczęli od wysłuchania wiersza, który recytowała jedna z seniorek kłobuckiej parafii. Następnie poszczególni przedstawiciele wiernych modlili się w intencjach mieszkańców miasta, rodzin, młodzieży, kapłanów oraz synodu. Jedną z grup modlących się była młodzież szkolna pod opieką Stefanii Szczepaniec, animatorki synodalnej oraz katechetki. Po zakończeniu wydarzenia podzieliła się swoimi wrażeniami z trzeciego spotkaniu z cyklu:

– Bardzo mi się podoba pomysł takiej odnowy, modlitwy. Młodzież bardzo chętnie się zgadza na udział w modlitwie. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś z nich odmówił. Bardzo potrzebna jest modlitwa za synod, aby on coś wniósł nowego w Kościół, w nasze życie oraz życie młodych, którzy są mi szczególnie bliscy nie tylko jako animatorce, ale również jako katechetce.

Po przyjętym indywidualnym błogosławieństwie przez każdego uczestnika modlitwy, odśpiewany został apel jasnogórski. Już w najbliższą niedzielę o godzinie 19:00 w kłobuckiej parafii odbędzie się koncert kolęd, na którym wystąpi Iwona Karbowska. Następne spotkanie z cyklu „Duchowa Odnowa Kłobucka” odbędzie się 17 lutego 2022 roku. Do włączenia się w modlitwę już dziś zapraszają duszpasterze wraz z radą parafialną parafii św. Marcina w Kłobucku.

Skip to content