Trzydniowe rekolekcje w Centrum Opieki Paliatywnej

Od poniedziałku 11 kwietnia Pracownicy Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej biorą udział w trzydniowych rekolekcjach wielkopostnych. Ich tematem jest postać bł. Carlo Acutisa, urodzonego w 1991 roku włoskiego ucznia liceum w Mediolanie.

Każdego dnia nauki w hospicyjnej kaplicy wygłasza ks. Grzegorz Borowik, duszpasterz służby zdrowia archidiecezji częstochowskiej.

– Te rekolekcje są dla mnie niesamowicie ważne, ponieważ są to moje pierwsze rekolekcje dla pracowników służby zdrowia, które głoszę jako duszpasterz służby zdrowia w archidiecezji częstochowskiej. Towarzyszy mi w tych spotkaniach bł. Carlo Acutis. Sam zachwyciłem się tym błogosławionym. Zaciekawiła mnie jego historia życia i droga do świętości. Z racji swojej choroby na białaczkę i śmierci z nią związaną, jest to postać bliska pracownikom tego miejsca. Chciałbym podzielić się historią jego życia i świętości z ludźmi, którzy poświęcają swoje życie dla pracy na rzecz chorych i cierpiących – mówił duchowny.

Postać bł. Carlo Acutisa, będąca tematem rekolekcji, udowadnia, że świętość jest osiągalna dla każdego z nas, niezależnie od wielu i statusu społecznego.

– Pan Bóg chce, abyśmy wszyscy byli święci. Takie jest też zadanie i cel naszego życia na ziemi, aby zdobywać tę świętość. Bł. Carlo pokazuje, że jest to możliwe, będąc już nastolatkiem. Jeśli udaje się to dziecku lub nastolatkowi to dorosłym powinno być łatwiej – dodał rekolekcjonista.

Carlo Acutis został beatyfikowany 10 października 2020 roku. Zmarł na białaczkę w wieku zaledwie 15 lat. Mając 7 lat, rozpoczął praktykę codziennego uczestnictwa w Eucharystii oraz cotygodniowej spowiedzi. Wtedy też przyjął pierwszą Komunię Świętą. Był autorem pobożnościowych stron internetowych, o cudach eucharystycznych oraz świętych katolickich. Eucharystię nazywał autostradą do nieba.

BNO

 

Skip to content