„Ty i Ja – kolory miłości”, czyli spektakl u św. Stanisława BM

Niesamowita historia miłości, która nigdy się nie kończy. Opowiedziana poezją, śpiewem oraz choreografią. Już 15 stycznia w częstochowskim kościele św. Stanisława BM wystawiony zostanie spektakl pt. „Ty i Ja – kolory miłości”.

Pomysłodawcą wydarzenia jest proboszcz parafii ks. Jacek Michalewski:

– Zainspirował mnie do tego Michał Bajor, który w czasie pandemii nagrał wspaniałą płytę. Kiedy słuchałem piosenek w jego wykonaniu, zacząłem myśleć o tym, co dzieje się wokół nas. Przede wszystkim chodzi tu o młodych ludzi, którzy rozpoczynają dopiero życie. Coraz częściej są oni dla siebie tylko „na chwilę”. A wiemy o tym, że prawdziwa miłość nigdy się nie kończy. Chciałem pokazać, że o prawdziwą miłość warto walczyć.

W spektaklu wystąpią m.in.: Monika Hobot, Marcin Kupczyk, Joanna Łuczak oraz Dariusz Kowalski – aktor teatralny i filmowy, znany m.in. z roli Janusza Tracza w serialu „Plebania”, czy też Gniewosza w „Koronie królów”. Jak dodaje pomysłodawca sztuki ks. Jacek Michalewski – celem wydarzenia jest też ukazanie problemu współczesnej samotności:

– Kiedy zamykamy się w świecie wirtualnym, stajemy się bardzo samotni. Możemy mieć 2 tys. znajomych na Facebook’u i rozmawiać przez różne portale, pozostając osobami samotnymi i zamkniętymi w sobie. Jeśli wyjdzie ktoś ze świata wirtualnego i zacznie żyć w rzeczywistym, wpada natomiast w zakłopotanie. Nie umie się odnaleźć. Ludzie zaczynają bać się siebie nawzajem. Łatwiej jest żyć przez internet, ale nie daje to pełni szczęścia.

Początek spektaklu 15 stycznia o godz. 19.00 w dolnym kościele św. Stanisława BM. Wstęp na wydarzenie będzie wolny.

ABK

Spektakl/fot. parafia św. Stanisława BM
Skip to content