Tydzień Laudato Si w parafii św. Stanisława BM

Źródło: laudatosi.caritas.pl

W dniach 16-22 maja obchodzimy w Polsce Tydzień Laudato Si’ z okazji 6. rocznicy publikacji encykliki papieża Franciszka na temat ochrony Stworzenia. Celem Tygodnia jest uwrażliwienie katolików na całym świecie na „wołanie ziemi i krzyk ubogich”, a także wskazanie Kościołowi konkretnych sposobów na wcielanie w życie papieskiego przesłania.

Celem tego tygodnia jest też wezwanie wszystkich wierzących do ochrony środowiska. W parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika ekologiczne projekty są realizowane już od stycznia bieżącego roku.

– Pierwszą pracą w ramach projektu było przygotowanie od podstaw łąki kwietnej. Były też realizowane szkolenia o zdrowym stylu życia. Wiele osób w nich uczestniczących powtarza, że skorzystało z tego i wdraża w życie przekazane treści. Ostatnio mieliśmy też warsztaty o ekologicznych uprawach. Przed nami m.in. wykład o hodowli pszczół – mówiła Ewa Krawczyk, koordynator projektu.

Oprócz tego w parafii realizowany jest też szereg warsztatów, które uświadamiają, w jaki sposób wtórnie wykorzystywać różne przedmioty. W najbliższą sobotę w ramach zwieńczenia tygodnia Laudato Si przewidziano spotkanie poświęcone zajęciom praktycznym.

– W czasie warsztatów technicznych, w które będą zaangażowani też nasi parafianie, przygotujemy stelaże do tablic edukacyjnych. Na zakończenie projektu planujemy zaś nagrać teledysk Laudato Si z dziećmi ze scholi i nie tylko – dodała Ewa Krawczyk.

Obchody Tygodnia Laudato Si są zwieńczeniem Roku Jubileuszowego Laudato Si organizowanego przez wiernych na całym świecie z inicjatywy watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

BNO

Skip to content