Uczniowie rozpoczęli rok szkolny

Fot. Radio Fiat

Uczniowie trzech częstochowskich placówek oświaty zgromadzili się w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, aby Mszą św. rozpocząć nowy rok szkolny. Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Przybylski.

Dzieci i młodzież w szkolnych ławkach zasiądą już jutro. Podczas uroczystej Mszy św. uczniowie i nauczyciele prosili Matkę Bożą o błogosławieństwo i opiekę na nowy rok szkolny. Jak mówi bp Andrzej Przybylski, choć tegoroczny czas nauki będzie inny niż poprzedni, nie należy się bać. Nowe wyzwania to szansa zbliżenia się do Boga poprzez zawierzenie mu swojego życia.

– Myślę, że nie możemy uciec od tego, co istotne w ciągu roku. Tego, co powinna dać szkoła. Dzisiejsza Liturgia Słowa mówi o duchu tego świata (dobrym i złym), który przenika wszystko. Jacy jesteśmy, jakie podejmujemy decyzje, jacy będziemy w przyszłości, jaka będzie Polska zależy od tego jaki jest nasz duch. Chcę przypominać młodzieży, że nasza wspólna przyszłość nie zależy tylko od spraw materialnych i doczesnych, ale przede wszystkim od mądrości i rozumu, co w pełni przynosi Duch św.

Podczas homilii bp Przybylski zwrócił uwagę na istotę prowadzenia w szkołach lekcji religii. Rozmowy o tym, jak Bóg działa w życiu człowieka pomagają w budowaniu wspólnoty katolickiej.

– Nie zapomnijcie w tym roku szkolnym o modlitwie, Mszy św. Skorzystajcie z tych możliwości, które daje nam Pan Bóg, abyśmy lepiej Go poznali, słuchając Ducha św. Szansą na spotkanie z Bogiem jest też katecheza w szkole, podczas której Duch św. chce uczyć dobrych rzeczy.

W uroczystej Mszy św. uczestniczyli nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych, Szkoły Podstawowej nr 38 oraz Przedszkola nr 38.

ABK