Udane ferie w stolicy Tatr

W dniach 23-25 stycznia 2023 roku odbył się wyjazd dzieci i rodziców z parafii archikatedralnej do Zakopanego. Porozmawialiśmy z organizatorami oraz uczestnikami po ich powrocie z wycieczki.

Ks. Łukasz Sakowski, mówi więcej na temat tegorocznego wyjazdu oraz omawia w jaki sposób udało się uzyskać środki na jego realizację:

– Podczas tegorocznych ferii, udaliśmy się razem z dziećmi i młodzieżą na trzy dni do Zakopanego. Ten wyjazd był bardzo owocny oraz aktywny. Pojechało nas 47 osób, były to dzieci i młodzież z naszej parafii ze Starego Miasta. Chciałem bardzo serdecznie podziękować naszym sponsorom i ofiarodawcą za to, że nam pomogli, abyśmy mogli wraz z dziećmi wyjechać do Zakopenego. Dziękuję również ministrantom Służby Liturgicznej Archikatedry, którzy wydają gazetkę u Świętej Rodziny, dzięki ofierze od wiernych za tą gazetkę i kadzidła, przez cały rok pozyskiwali fundusze dzięki czemu mogliśmy wspólnie wyjechać, przeżyć czas ferii i budować wspólnotę . Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg Zapłać.

Igor Mesjasz z Liturgicznej Służby Ołtarza Archikatedry częstochowskiej opowiada o szczegółach wyjazdu:

– W poniedziałek 23 stycznia wyjechaliśmy na 3 dniowe ferie ze Święta Rodziną do Zakopanego. Pierwszego dnia, żeby nie marnować tego czasu po godzinie 6 wyjechaliśmy do stolicy Tatr. Przez 3 dni zorganizowaliśmy dzieciakom wiele atrakcji, aby każdy był zadowolony z wyjazdu i mógł zobaczyć miejsca, w których najprawdopodobniej jeszcze nigdy nie był. Miedzy innymi wybraliśmy się na kulig z ogniskiem, byliśmy w aqua parku, czas nam pozwolił wybrać się na Krzeptówki i Krupówki, aby każdy mógł sobie kupić jakąś pamiątkę. Przeszliśmy się Doliną Strążyską, weszliśmy na Cmentarz na Pęksowym Brzyzku wraz z Kościołem Matki Boskiej Częstochowskiej. Weszliśmy również pod sam wodospad Siklawica idą Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Mieliśmy też wiele wolnego czasu, w którym dzieciaki mogły sobie pozjeżdżać na sankach i skorzystać ze śniegu, którego u nas w mieście mało. Każdy miał również czas na trochę odpoczynku i odizolowania się od zgiełku miasta. Czas pozwolił nam również na integracje i wspólne zabawy, abyśmy lepiej się poznali. W radosnym nastroju z uśmiechami na twarzy wróciliśmy bezpiecznie do domu, do Częstochowy gdzie czekali stęsknieni rodzice.

Po powrocie z wycieczki dzieci opowiedziały nam co podobało im się najbardziej:

– Najbardziej podobał mi się aqua park, zjeżdżaliśmy na zjeżdżalni i pływaliśmy w ciepłym basenie, był fajny kulig oraz fajna jazda na sankach.

Jeden z uczestników mówi dlaczego takie wyjazdy są ważne oraz dziękuje organizatorom:

– Myślę, że wyjazd taki jak nasz to dobra okazja dla dzieci aby między innymi poprawić relacje z rówieśnikami oraz poznać nowe osoby poprzez różne gry i zabawy. Nie obyło się również bez wspólnie spędzonych chwil w samym ośrodku. W imieniu wszystkich uczestników wycieczki chcielibyśmy bardzo podziękować za opiekę i cały pomysł wyjazdu w ferie przede wszystkim ks. Łukaszowi Sakowskiemu, Igorowi Mesjaszowi za opiekę i rozplanowanie poszczególnych dni wyjazdu. Dziękujemy Panu Sebastianowi Kuligowi, poloniście za Szkoły Podstawowej nr 35 jak i jego żonie Pani Izabelli Kulig. Liczymy, że również w wakacje uda nam się zorganizować taki wspaniały i integracyjny wyjazd.

My również cieszymy się z radości uczestników i mamy nadzieję, że w wakacje taką radość będzie można powtórzyć.

EG
Fot: Parafia Archikatedralna Świętej Rodziny

Udane ferie w stolicy Tatr

Skip to content