Uroczystości odpustowe u św. Anny

Kościół obchodzi 26 lipca wspomnienie świętych Anny i Joachima, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Z tej okazji siostry Dominikanki zapraszają do Świętej Anny w gm. Przyrów na uroczystości odpustowe, którym będzie przewodniczył bp Andrzej Przybylski.

Święta Anna to miejscowość zawdzięczająca swoją nazwę patronce klasztoru Sióstr Dominikanek. W najbliższy poniedziałek w klasztorze będzie możliwość uzyskania odpustu zupełnego, do czego zachęca s. Stanisława, przełożona klasztoru:

Tradycyjnie 26 lipca zapraszamy do św. Anny na uroczystości odpustowe. Zapraszamy do nawiedzenia naszego sanktuarium i jednocześnie zanurzenia w nurt modlitwy, która płynie z tego miejsca. Modlitwy uwielbienia Pana Boga, dziękczynienia za Jego wierną miłość, bliskość, za Jego miłosierdzie i wreszcie za wysłuchane modlitwy oraz prośby. Św. Anna jest szczególną patronką rodzin, patronką otwartości na życie. Jest nauczycielką ufnej i wytrwałej modlitwy. Z naszej strony pragniemy zachęcić, aby zaprosili ją Państwo do swoich domów, powierzyli jej opiece samych siebie, swoich bliskich i wszystkie sprawy. Niech ona u swojego świętego wnuka Jezusa, wyprosi Wam potrzebne łaski.

Bp Andrzej Przybylski zwraca uwagę, że tegoroczny odpust u św. Anny będzie miał wymiar szczególny za sprawą niedawnej decyzji papieża Franciszka:

W tym roku to spotkanie będzie miało szczególny charakter, choć te odpusty są co roku. Będzie pierwszym, światowym dniem dziadków w Kościele. Wiemy, że papież Franciszek ustanowił ostatnią niedzielę lipca z okazji bliskości uroczystości Matki Bożej, czyli dziadków Pana Jezusa – ustanowił to święto i tę niedzielę dniem dziadków. Będziemy się modlić za dziadków i babcie, będę nawiązywał do specjalnego orędzia, wydanego przez papieża Franciszka na ten pierwszy światowy dzień dziadków w Kościele. A właśnie w poniedziałek 26 lipca tam u św. Anny, w najważniejszym w naszej archidiecezji sanktuarium pod jej patronatem, będziemy się modlić też i za dziadków i za babcie.

Siostry Dominikanki zapraszają wszystkich na sumę odpustową, która będzie sprawowana o godz. 11:30 przez bp. Andrzeja Przybylskiego. Pozostałe Msze św. będą tego dnia sprawowane o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 17:00.

Klasztor św. Anny | Fot. swanna.mniszki.dominikanie.pl
Skip to content