Uzdrawiajcie chorych i wskrzeszajcie umarłych

Kasperiańskie Dni Młodych przyniosły wiele spotkań ze świadkami Chrystusa. Jednym z nich był Krzysztof “Rambo” Zdanowicz. Ostatniego dnia rekolekcji przyjechał by głosić, że Bóg jest wszechmogący i chce dawać ludziom łaskę uzdrawiania. Autentyczność jego świadectwa potwierdzał entuzjazm, który towarzyszył mu przez całe spotkanie. Krzysztof mówi, że głoszenie samo wylewa się z jego ust:
– Nie da się nie głosić. Jak para zakochanych może nie chwalić się tym, że ma piękną dziewczynę, czy przystojnego chłopaka. To wszystko emanuje, oni chcą to robić. Więc jak można nie głosić tak pięknej miłości! To się samo wylewa. Tego nie da się zatrzymać, można to jedynie przyjąć z entuzjazmem i wtedy rozlewa się jeszcze bardziej.
Głoszenie jeszcze umacnia wiarę “Rambo”:
– Wiele razy się na tym złapałem, że jak o czymś mówię na głos i słyszę te słowa, które wypowiadam, to odkrywam, że to rzeczywiście jest prawda. Wcześniej kiedy tylko o tym myślałem, o to tak nie wybrzmiało. Coś co wybrzmiewa, jest milion razy mocniejsze niż to, co mamy skryte w sercu.
Swoim słowem Krzysztof pomaga odnaleźć szczęście innym:
– Ludzie cały czas szukają szczęścia. Ja kiedyś też szukałem, ale okazało się, że szczęście jest obok, tylko ja tego wcześniej nie zauważałem. A tym szczęściem jest to, że jestem dzieckiem Bożym. Mam takiego wszechmogącego Ojca, to jest niesamowite! Za każdym razem, kiedy się budzisz i mówisz: “Ojcze nasz, któryś jest w niebie…” i taka perspektywa dnia Ci się otwiera. To idziemy w niemożliwe! Bo nic nie jest niemożliwe! Masz perspektywę, że nigdy nie umrzesz, że będziesz żył wiecznie i masz niesamowitą rodzinę.
Podczas spotkania świadek głosił, że dziecko Boga może robić rzeczy niemożliwe. Wystarczy tylko uwierzyć, że naprawdę dla niego nie ma nic niemożliwego. W imię Jezusa możemy, jak mówi sam Chrystus w Ewangelii św. Mateusza, uzdrawiać chorych i wskrzeszać umarłych (por. Mt 10,8).

KN