Uzdrowiona dzięki kard. Wyszyńskiemu – spotkanie autorskie z s. Nullą

W środę 24 listopada, w Księgarni Świętego Pawła przy ul. 7 Kamienic w Częstochowie odbyło się spotkanie z s. Nullą poświęcone książce „Cud Kardynała Wyszyńskiego”, w której opowiedziała m.in. o tym, jak sama została uzdrowiona modląc się nowenną za wstawiennictwem kard. Stefana Wyszyńskiego.

S. Nulla podkreśliła, że co prawda autorką książki nie jest, ale książka opowiada o cudzie, którego doświadczyła:

Jestem dziś w Częstochowie na zaproszenie Edycji Świętego Pawła, która jest wydawcą książki o mnie (bo nie jest to moja książka), która opisuje doświadczenie, którego doświadczyłam w miłosierdziu Pana Boga. Dziś właśnie przyjechałam podzielić się tym doświadczeniem cudu, którego doznałam za przyczyną kard. Stefana Wyszyńskiego. Jest to cud, który został uznany jako beatyfikacyjny, więc w dniu beatyfikacji miałam tę łaskę niesienia relikwii i wielkiego dziękczynienia wobec Boga za to, co uczynił w moim życiu.

S. Nulla nie ma wątpliwości, że Pan Bóg daje swoim dzieciom tylko dobre dary. Jak sama mówi, dzięki uzdrowieniu, którego doświadczyła, jeszcze bardziej zapragnęła poznać Boga:

Uzdrowienie jest na pewno miłością Pana Boga, który na wszystkie sposoby próbuje dotrzeć do naszego serca. A jeśli od kogoś doświadczamy miłości, to tak jak w ludzkich relacjach, chcemy go coraz bardziej poznawać. Wewnętrznie czuję, że Bóg też mnie zaprasza do tego „więcej”, „bardziej”. Że ma swój czas dla każdego. I tym dzisiejszym spotkaniem chcę przekazać w prostych słowach, żebyśmy nie bali się otworzyć serca na to z czym Bóg do nas przychodzi. Nawet jeśli jest to cierpienie, którego nie rozumiemy, Bóg wie co jest dla nas dobre i daje tylko dobre dary swoim dzieciom.

S. Nulla należy do Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża. Oprócz prezentacji książki-wywiadu, uczestnicy spotkania wzięli udział także we wspólnej modlitwie za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego, którą osobiście prowadziła.

Skip to content