VII Forum Młodych KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Katolickie Stowarzyszenie Młodych Archidiecezji Częstochowskiej zorganizowało w sobotę 20 listopada Forum Młodych, które co roku od liku lat ma miejsce w domu rekolekcyjnym Święta Puszcza w Olsztynie. Tegoroczne spotkanie wpisało się w diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży, które miały miejsce w dniach 20-21 listopada.

Forum Młodych to zjazd członków ze wszystkich oddziałów KSM z terenu archidiecezji częstochowskiej. Podczas spotkań co dwa lata zostaje wybrany nowy zarząd diecezjalny oraz komisja rewizyjna. Forum to także czas na modlitwę i naukę.

– To też czas na rekolekcje i konferencje. Zawsze mamy jakiś temat przewodni, który nas prowadzi. W tym roku jest to Liturgia Słowa z dnia, Lectio continua. Chcemy odkrywać czas, który jest teraz i dany od Boga. Mamy być w nim święci. Program Forum obejmuje m.in. Eucharystię, konferencje, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Adorację Najświętszego Sakramentu oraz modlitwę Anioł Pański. Obok strony modlitewnej, mamy również stronę rekreacyjną, podczas której możemy się poznać i zintegrować – wyjaśnił ks. Andrzej Witek, asystent KSM.

Forum KSM to także rekolekcje dla nowych członków, którzy rozpoczynają przygotowanie do przyrzeczenia w patronalne Święto Chrystusa Króla Wszechświata.

– Spotykamy się tutaj, aby zobaczyć się z młodymi, których nie widzimy na co dzień, aby razem się zintegrować, ale także pomodlić. Święto patronalne, które obchodzimy w niedzielę (21 listopada), jest czasem, w którym przyjmujemy nowych kandydatów do naszego Stowarzyszenia. W naszych spotkaniach biorą udział wszystkie zrzeszone z KSM osoby – mówiła Kamila Suchańska, która została wybrana prezesem częstochowskiego KSM-u na drugą kadencję.

Corocznego spotkania młodych w domu rekolekcyjnym Święta Puszcza w Olsztynie to przede wszystkim czas dla ludzi oraz Boga.

– Młodzi podczas trwania tego forum poznają się, integrują i wymieniają różnymi doświadczeniami. Jest to w dużej mierze czas dla nas, ale także dla Boga przez modlitwę, adorację oraz spotkania – powiedziała Dominika Kaczmarska, jeden z członków KSM Archidiecezji Częstochowskiej.

Wśród nowych członków zarządu KSM Archidiecezji Częstochowskiej wybrano: Annę Dyśko, Pawła Iwańczaka, Magdalenę Kowalczyk, Agatę Kowalską, Natalię Królik oraz Pawła Woźniaka.

BNO

 

Skip to content