W sobotę 30 października odbyło się VIII Forum Charyzmatyczne Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze. Tematem tegorocznego forum były słowa „Jedna wiara”. Wspólnoty archidiecezji częstochowskiej spotkały się w jasnogórskiej Sali Papieskiej, by wspólnie modlić się i słuchać Bożego Słowa. Homilię podczas Eucharystii wygłosił bp Andrzej Przybylski.

O szczegółach dzisiejszego dnia forum, ale nie tylko mówi bp Andrzej Przybylski:

– Chcemy być razem i podsumować działania do tej pory, które już zrealizowaliśmy, ale również zaprogramować nasze dalsze działanie. Naszym inspiratorem jest Duch Święty. Jesteśmy na Jasnej Górze, aby przez Maryję i w Maryi słuchać Ducha Świętego, co on mówi odnośnie formacji, odnośnie dzieł, które realizujemy. Bardzo się cieszymy z decyzji Arcybiskupa o ustanowieniu nowych koordynatorów diecezjalnych.

Nowo nominowani koordynatorzy diecezji częstochowskiej różnie patrzą na fakt ich nominacji, co nie znaczy, że nie cieszą się z decyzji Arcybiskupa. Tak podsumował to ks. Łukasz Trynda:

– Nominacja mnie nie zaskoczyła. Biskup już wcześniej prosił mnie abym trochę pomagał w koordynacji. Prowadzę z o. Tomaszem Chmielewskim seminarium Odnowy w Duchu Świętym w Myszkowie. Ktoś musiał kontynuować dzieło odnowy i koordynować wspólnoty odnowowe w naszej diecezji ze względu na to, że o. Mihovil musiał wyjechać do Chorwacji, prawdopodobnie na stałe. Myślę, że przy pomocy Ducha Świętego będziemy mogli kontynuować jego dzieło.

O istocie dzisiejszego spotkania oraz swojej nominacji na współkoordynatora Odnowy w arch. częstochowskiej mówi o. Piotr Stanikowski – opiekun Jasnogórskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Kana”:

– Pozdrawiam was z VIII Forum Charyzmatycznego. Jest to wydarzenie, na którym chcieliśmy się spotkać i zjednoczyć. Jedność to cecha, której nam teraz bardzo brakuje. Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, że mamy możliwość spotkać się własnie tutaj, na Jasnej Górze. Nominacja Arcybiskupa była dla mnie wielkim zaskoczeniem. Oddajemy naszą posługę przede wszystkim Maryi, po to aby to Ona nas prowadziła.

O szczególnym znaczeniu tematu spotkania mówi Dorota Drążkiewicz, świecki koordynator Odnowy w Duchu Świętym:

– Spotykamy się dzisiaj na forum odnowy, gdzie tematem jest “Jedna Wiara”. Naszą istotą jest to, aby spotkać się razem, w jedności, w sercu Jezusa, aby w nim wzrastać. Chcemy się wzajemnie umacniać w wierze. Dzięki temu stajemy się świadkami Jezusa. To jest nasz czas i miejsce wybrane przez Boga dla nas.

Po Mszy św., o godzinie 12 odbyła się konferencja dla uczestników. Forum Charyzmatyczne trwało na Jasnej Górze do wieczora.

Całe kazanie bp Andrzej Przybylskiego z Mszy św. podczas spotkania wspólnot do odsłuchu tutaj.

VIII Forum Charyzmatyczne
VIII Forum Charyzmatyczne
VIII Forum Charyzmatyczne
VIII Forum Charyzmatyczne
VIII Forum Charyzmatyczne
Skip to content