W Muzeum Narodowym w Krakowie wystawa „Karol Kardynał Wojtyła”

fot. Archidiecezja Krakowska

Ponad 200 wyjątkowych fotografii Karola Wojtyły a później Jana Pawła II trafiło na nową wystawę w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wystawa “Karol Kardynał Wojtyła. Fotografie Adama Bujaka” została przygotowana przez Muzeum Narodowe z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

Adam Bujak fotografował go przez ponad 40 lat i – jak mówił – zrobił mu niemal milion zdjęć.

– To nie są jedynie pamiątki. To są świadectwa wydarzeń historycznych, od których zaczęła się wolność w Polsce. Proszę sobie wyobrazić, że byłem na wielu wydarzeniach, w wielu miastach i pałacach – to właśnie budowało nowe kadry, bo co rusz natykałem się na nowe kompozycje.

Wystawa zdjęć Adama Bujaka w Arsenale Muzeum Książąt Czartoryskich będzie dostępna dla zwiedzających od jutra i potrwa do 29 listopada. Ze względu na obostrzenia sanitarne, jednocześnie na ekspozycji może przebywać 20 widzów. Każdy musi mieć zasłonięte usta i nos.

MSI

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content