“W oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego…”

Kard. Stefan Wyszyński/fot.prymaswyszynski.pl

Co to znaczy bycie niewolnikiem Matki Bożej? Jak rozumieć wartości wiary oraz te, związane z życiem świeckim? Na te oraz inne pytania odpowiedź znajdziemy już 27 lutego o godz. 19.30 w Sali Papieskiej na Jasnej Górze. Instytut Prymasa Wyszyńskiego, Jasnogórski Instytut Maryjny i częstochowski oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” zapraszają do udziału w kolejnym spotkaniu, dotyczącym posługi i duchowości kard. Stefana Wyszyńskiego.

Tym razem tematem przewodnim będą wartości zawarte w Milenijnym Akcie oddania. Na wydarzenie zaprasza o. Grzegorz Prus, dyrektor Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego:

– Okazuje się, że wartości, które można tam wyczytać, jest bardzo dużo. Można powiedzieć, że treść tego Aktu zawiera podstawowe wartości chrześcijańskie i ogólnoludzkie. Podczas spotkania chcemy też porozmawiać o tym, czym jest pojęcie „niewoli”, o którym również jest mowa w Akcie. Jak rozumieć to pojęcie.

Prelegentami spotkania będą: teolog i mariolog ks. prof. Janusz Królikowski oraz prof. Jan Żaryn, historyk.

– Bardzo serdecznie zapraszamy na Jasną Górę wszystkich radiosłuchaczy. Będzie możliwość uczestnictwa w spotkaniu w Sali Papieskiej, a także duchowo w wersji online. Jeśli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć w spotkaniu, może odsłuchać treści później. Nagranie dostępne będzie w internecie.

Spotkanie z cyklu „W oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Jasnogórskiego, wokół Milenijnego Aktu Oddania Narodu Polskiego Matce Bożej” odbędzie się 27 lutego o godz. 19.30. Transmisja z wydarzenie na antenie Radia Jasna Góra.

ABK