W parafii MB Zwycięskiej trwają przygotowania do I Komunii Świętej

W niedzielę (18 lutego) w parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Częstochowie, odbył się kolejny etap przygotowań do przyjęcia przez trzecioklasistów I Komunii Świętej.
Poświęcenia świec jako symbolu światła Chrystusa dokonał proboszcz parafii ks. prał. Zdzisław Wójcik. Dzisiaj chcemy zaznaczyć ten kolejny krok, w przygotowaniu do I Komunii Świętej, przez poświęcenie tego szczególnego znaku obecności światła w naszym życiu. Światłem jest Chrystus – uczymy się, o tym na katechezie, mówimy o tym w kazaniach, czytamy o tym w czasopismach katolickich i głęboko w to wierzymy, że Chrystus światło światłości, która przychodzi, żeby oświecić ten cały mrok zwłaszcza w Wielkim Poście jest dla nas drogowskazem na – lepsze życie.

Jak podkreśla Bartosz Olszewski, katecheta ze SP nr 33 w Częstochowie I Komunia Święta jest najważniejszym wydarzeniem w życiu młodego chrześcijanina. Świeca jest znakiem światłości Chrystusa. Młodzi chrześcijanie, powinni być światłem dla innych, stąd kolejny etap przygotowania przed I Komunią Świętą. Ważne jest, aby dzieci były światłem i przykładem dla swoich rówieśników oraz innych dzieci, którym czasami nie po drodze do Pana Boga.

I Komunia Święta to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wymiarze życia doczesnego. Los każdego z nas w dużej mierze zależy od tego, czym się karmimy na co dzień. Ważna jest zdrowa żywność dla naszego ciała, ale jeszcze ważniejsze jest to, czym karmimy nasz umysł i nasze serce. 20 maja 2018 po raz pierwszy dzieci komunijne z parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Częstochowie przyjmą Chrystusa do swojego serca.