Dzieci pierwszokomunijne z parafii św. Bartłomieja Apostoła w Czarnożyłach przyjechały do Częstochowy, aby podziękować Matce Bożej za dar otrzymanego niedawno sakramentu. Pierwszym przystankiem pielgrzymki była Archikatedra Świętej Rodziny.

Mszy św. przewodniczył wikariusz parafii św. Bartłomieja Apostoła w Czarnożyłach, ks. Grzegorz Kałuża:

– Przyjechaliśmy z grupą komunijną liczącą blisko 40 osób wraz z opiekunami. Plan był taki, aby dojechać do matki wszystkich kościołów naszej archidiecezji, czyli Archikatedry Świętej Rodziny. Eucharystia sprawowana jest w intencji dzieci oraz ich opiekunów. Ta pielgrzymka ma charakter dziękczynno-błagalny.

Po raz pierwszy w życiu młodzi parafianie z kościoła w Czarnożyłach przyjęli Komunię św. 9 maja bieżącego roku. Jeden z 7 sakramentów świętych to pogłębienie relacji z Chrystusem poprzez pełne uczestnictwo we Mszy św.:

– Przygotowanie do Pierwszej Komunii św. trwa praktycznie już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Dzieci poznawały katechizm oraz różnego rodzaju modlitwy. Komunia św. to żywy Pan Jezus pod osłoną białego chleba. Jeśli przyjmujemy Chrystusa to On wypełnia nas radością na każdy dzień.

Z Archikatedry Świętej Rodziny pielgrzymi udali się w stronę Jasnej Góry, gdzie dzieci poznały historię cudownego obrazu Matki Bożej.

ABK

Skip to content