„W ręku Boga wszystko kwitnie” – trwa Duchowa Odnowa Kłobucka

Tradycyjnie w trzeci czwartek miesiąca w parafii św. Marcina w Kłobucku odbyło się nabożeństwo Duchowej Odnowy Kłobucka. 16 lutego wierni modlili się w intencjach swoich rodzin, pokoju na świecie oraz miasta.

Comiesięcznej modlitwie przewodniczył ks. Paweł Caban, wikariusz parafii. Ks. Paweł zauważył, że luty to miesiąc rocznic oraz wdzięczności:

Wieczór dosyć wyjątkowy, dużo intencji do omodlenia. Po pierwsze kolejne zebranie naszej nowej rady parafialnej oraz podsumowanie wizyty duszpasterskiej. Druga intencja to sprawa dalszego rozwoju naszych prac synodalnych, przed rokiem to wszystko rozpoczynaliśmy. Trzecia i bardzo ważna intencja to modlitwa o pokój, bo właśnie w lutym ubiegłego roku rozpoczęła się wojna za naszą wschodnią granicą.

Cieszy fakt, że w modlitwie uczestniczy coraz więcej młodzieży. Jak powiedziała katechetka Stefania Szczepaniec Nie jest już potrzebna motywacja w postaci lepszej oceny z religii…

Po tym jak tu pobyli mówią mi, że są tacy spokojni, że mają taki “chillout”. Bardzo dobrze się po tym czują. Wszystkie trudności, problemy znajdują możliwość rozwiązania. Przychodzą, bo daje im to wyciszenie.

Nabożeństwo rozpoczęło się od odczytania fragmentu Ewangelii, a zwieńczyło je wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego. Następne spotkanie z cyklu „Duchowej Odnowy Kłobucka” odbędzie się 16 marca.

Skip to content