W Świętej Puszczy trwa zimowisko Caritas

Od niedzieli w archidiecezjalnym ośrodku rekolekcyjnym Święta Puszcza w Olsztynie trwają zimowe kolonie Caritas. Mimo braku śniegu i możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu, lepiąc bałwana lub zjeżdżając na sankach, dzieci nie narzekają na nudę.

Podczas zimowego pobytu w Olsztynie, młodzież kolonijna miała okazję zintegrować się nieco z ukraińskimi dziećmi, przebywającymi tam od marca. O programie, atrakcjach i szczegółach tegorocznego zimowiska KRUS opowiedziała Monika Wierzbicka, kierownik kolonii:

Mamy tutaj 24 osoby, trzech opiekunów. W tej chwili odbywają się warsztaty, prowadzone przez Ratowników Marzeń. Mamy jeszcze w programie wycieczkę do parku rozrywki Mandoria k. Łodzi, wycieczkę na lodowisko, a także przyjedzie do nas Osikowa Dolina, z którą będziemy przygotowywać serduszka na dzień babci i dzień dziadka. Byliśmy też w parku wodnym w Częstochowie i na pieszej wycieczce po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Ponadto wczoraj odbyła się olimpiada sportowa, której głównym punktem był mecz piłki nożnej, rozegrany pomiędzy chłopcami z zimowiska i drużyną dzieci ukraińskich.

Warsztaty, w których uczestniczyła młodzież dotyczyły m.in. pracy nad poczuciem własnej wartości i gotowości do wyrażania własnego zdania. Mimo to, kilkoro uczestników zgodziło się wypowiedzieć kilka słów dla Radia Fiat, omawiając to, co im się podoba w zimowym wypoczynku w Świętej Puszczy. Okazuje się, że oprócz wiedzy teoretycznej, na koloniach Caritas można także nabyć umiejętności praktyczne.

Najbardziej podoba nam się tutaj klimat i możliwość zawierania nowych znajomości. /…/ Robimy tutaj dużo ciekawych rzeczy, dobrze się bawimy i ogólnie jest fajnie. /…/ Wyjeżdżamy na dużo ciekawych wycieczek, zyskujemy wielu znajomych i uczestniczymy w różnych integracjach. /…/ Rozwijamy kontakty pomiędzy ludźmi. /…/ Ja się przykładowo nauczyłem w końcu sprzątać w pokoju.

Zimowisko potrwa do soboty 21 stycznia. Kolonie KRUS mają zwykle to do siebie, że bierze w nich udział ta sama grupa dzieci. Uczestnicy zdążyli się już ze sobą zaprzyjaźnić na poprzednich wyjazdach, dzięki czemu młodzież zawsze podkreśla fantastyczną atmosferę podczas wypoczynku.

Zimowisko Caritas w Świętej Puszczy

Skip to content