W trosce o pielgrzymów na jasnogórskim szczycie powstało nowe zadaszenie

Nowa pergola zabezpieczająca przed słońcem i deszczem pojawiła się na jasnogórskim szczycie. Tam latem celebrowanych jest wiele liturgii i istniała potrzeba zadaszenia miejsc, gdzie gromadzą się uczestnicy liturgii.

– Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom pielgrzymów – podkreśla o. Waldemar Pastusiak, kustosz Jasnej Góry. Wyjaśnia, że dotychczas było tam rozstawionych kilka namiotów, które zabezpieczały przed słońcem i deszczem: „teraz postanowiliśmy postawić specjalną pergolę, która chronić będzie uczestników liturgii”.

Przy ołtarzu polowym na Szczycie Jasnej Góry w sezonie pielgrzymkowym, który już się rozpoczyna, sprawowanych jest czasem kilka Mszy św. dziennie.

Ołtarz zaprojektowano jako stały obiekt, w miejscu, gdzie wcześniej były budowane tymczasowe ołtarze polowe. Ma stalową konstrukcję, której część zbudowana została na wałach jasnogórskich, ale szeroki podest wiszący na linach wysunięty jest kilkanaście metrów poza obręb murów. Obok znajdują się miejsca dla koncelebransów, gości i chórów.

Źródło: BPJG

Skip to content