W WSD trwają Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym

Już po raz 23. klerycy oraz bracia zakonni z całej Polski biorą udział w Mistrzostwach Wyższych Seminariów Duchownych i Zgromadzeń Zakonnych w Tenisie Stołowym. Zawody odbywają się w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie w dniach 21-22 stycznia.

Jak co roku, rozgrywki przebiegają w hali sportowej Seminarium w dwóch konkurencjach: drużynowej oraz indywidualnej. W zawodach biorą udział duchowni zawodnicy z 10 seminariów w Polsce.

– Ponad 40. zawodników, którzy przystępują do zawodów. To dla nich ogromna radość, że mogą się spotkać i sportowo rywalizować. Jest to też z pewnością okazja do wzmocnienia pomiędzy nimi braterstwa i koleżeńskości – mówił ks. dr hab. Ryszard Selejdak, rektor WSD w Częstochowie.

W Mistrzostwach Polski organizowanych w WSD obowiązują aktualne przepisy gry zatwierdzone przez Polski Związek Tenisa Stołowego. Prawidłowego przebiegu sportowego spotkania pilnuje Janusz Haszcz, nauczyciel wychowania fizycznego w częstochowskim seminarium oraz jeden z organizatorów turnieju, który wspomina swoją sportową karierę.

– Przez parę lat zdobywałem mistrzostwa Polski. Grałem naprawdę z najlepszymi. Z Siemianowic Śląskich trafiłem do Częstochowy, z czego bardzo się cieszę. Tutaj zamieszkałem, ożeniłem się. Mam dwie córki oraz wnuki. Tenis stołowy gości w moim życiu cały czas – tłumaczył Janusz Haszcz.

Sportowe spotkania z udziałem kleryków oraz braci zakonnych pokazują wspólnotę, nie tylko tę przy ołtarzu, ale także w pasjach i wspólnych zainteresowaniach, które już od lat są tradycją w tym miejscu.

– Seminarium częstochowskie słynie z organizacji rozgrywek w tenisie stołowym. W zeszłym roku nie odbyły się z powodu pandemii, ale teraz się udało. Cieszymy się, że uczestnicy odpowiedzieli na to wydarzenie tak licznie. Dążymy do kapłaństwa, ale potrafimy się jednoczyć również przy czymś innym np. stole tenisowym – wyjaśnił Sebastian Woźniak, kleryk V roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

W XXIII Mistrzostwach w Tenisie Stołowym wzięli udział klerycy z Wyższych Seminariów Duchownych: Salwatorianów w Bagnie, Diecezji Kieleckiej, Archidiecezji Karkowskiej, Diecezji Legnickiej i świdnickiej, Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium w Rzeszowie, Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej, Archidiecezji Częstochowskiej, a także Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, oraz Wyższego Seminarium Duchownego Paulinów.

BNO

 

Skip to content