W niedzielę 13 lutego na Placu Biegańskiego oraz w Alejach Najświętszej Marii Panny miała miejsce ciekawa akcja ewangelizacyjna. Młodzież spacerująca po centrum Częstochowy wręczała przechodniom „Bożą walentynkę”, która miała bardzo prosty lecz ważny przekaz.

O przebiegu dzisiejszego wydarzenia oraz przesłaniu, które z niego płynie, mówi Michał z grupy Oazowej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego:

-W dniu dzisiejszym organizujemy akcję walentynkową. Chcemy przekazać ludziom tę radość, która wypływa z miłości, a wiadomo, że źródłem tej miłości doskonałej jest Pan Bóg. Dlatego też dzisiaj uczestniczymy w akcji wspólnie zorganizowanej z Katolickim Stowarzyszeniem Młodych oraz Oaza Ruch Światło Życie. Chodzimy alejami i rozdajemy ludziom walentynkę bożą.

Jak mieszkańcy Częstochowy reagowali na spotkanie z przedstawicielami organizatorów, którzy mieli przygotowane dla nich serduszka i uśmiech?

-Ludzie reagują różnie. Jedni są bardzo życzliwi, ale też bardzo zdziwieni. To nietypowe, że grupa młodych ludzi podchodzi i przekazuję informację związaną z wiarą. Rozstajemy się z uśmiechami na twarzach. Druga grupa to osoby, które w ogóle nie chcą się wdawać w dyskusję i szybko ucinają naszą rozmowę. My wierzymy jednak, że ta akcja ma głęboki sens dlatego nadal jesteśmy w nią zaangażowani.

Spacerującą młodzież spotkać można było w godzinach od 11:00 do 16:00, a organizatorami tego wydarzenia byli: Katolickie Stowarzyszenie Młodych Archidiecezji Częstochowskiej, Oaza z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie oraz Duszpasterstwo Młodych Honoratek.

Skip to content