Warsztaty dla chcących rozwijać swoją wiarę

Warsztaty biblijno-psychologiczne oraz bibliodrama, to kolejne propozycje Fundacji Integralnego Rozwoju Człowieka, prowadzonej przez ks. dr. Tomasz Knopa, znanej m. in. z organizacji warsztatów pisania ikon. Nowe propozycje kierowane są one do tych wszystkich, którzy chcą wzmocnić i rozwijać swoją wiarę. Jak mówi, zapraszając na warsztaty, ks. dr Tomasz Knop: Bóg, stwarzając człowieka, zaprasza go do rozwoju w całym swoim życiu, a nie do stagnacji:
– Podobnie, jak w przypadku pisania ikon, chodzi właśnie o Pana Boga, o to, żeby przeżywać Ewangelię całym sobą. Żeby nie tylko myśleć, ale przeżywać Ewangelię także w taki sposób, gdzie angażujemy siebie bardziej. I tą propozycją jest twórczość, bycie z innymi, medytowanie Słowa Bożego wspólnie.
Ks. Tomasz Knop wyjaśnił, do kogo kierowane są warsztaty:
– Ja na te warsztaty zapraszam osoby dorosłe i właściwie to jest jedyne ograniczenie. Gdyby chcieć pracować z dziećmi i młodzieżą, to trzeba byłoby zrobić oddzielne warsztaty dla nich. To jest propozycja dla osób dorosłych. Można pomyśleć o niej, jako o takiej katechezie dla dorosłych.
Warsztaty odbywać się będą w cyklu dwudniowym raz w miesiącu, począwszy od września 2018 do czerwca 2019 roku. Zagadnienia jakie będą poruszane to: rozwój, żałoba, kryzys, spotkanie, komunikacja, depresja, asertywność, ciało, przebaczenie oraz uczucia. Zapisy na stronie internetowej Fundacji Integralnego Rozwoju Człowieka www.pro-ty.pl

ZD

foto źródło: www.pro-ty.pl