Fot. Edycja Świętego Pawła

Edycja Świętego Pawła zaprasza do udziału w kolejnych warsztatach biblijnych. Z uwagi na sytuację epidemiczną spotkanie odbędzie się w formie online. Początek już 4 stycznia o godz. 20.00.

Spotkania biblijne odbywają się cyklicznie raz w miesiącu. Tematyka jest różnorodna i ukierunkowana do określonych grup społecznych. Teraz punktem wyjścia będą słowa zapisane w 2. rozdziale Ewangelii św. Łukasza, wers 7: Urodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w mieszkaniu. Tematem przewodnim będzie więc „Bliskość Boga”, mówi Joanna Gawęda z Księgarni Świętego Pawła w Częstochowie:

– Temat wynika z Bożego Narodzenia. Przeżywamy fakt narodzenia, ale wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak ważna jest bliskość z Bogiem. On żyje nie tylko z nami, ale również w nas. Bliskość to pozwolenie na intymność ze sobą, pokazanie słabości i przyjęcia siebie. Taką bliskość możemy przeżywać z Bogiem. Bliskość między ludźmi w rodzinie to antidotum na zło tego świata.

Transmisja z wydarzenia rozpocznie się 4 stycznia o godz. 20.00 na Facebooku Księgarni Świętego Pawła.

ABK

Skip to content