Warto pożegnać stary rok z Panem Bogiem

Żegnamy stary rok i witamy nowy. Miło jest spędzić czas w gronie najbliższych i przyjaciół, ale warto też poświęcić kilka ostatnich chwil 2020 roku na chwilę refleksji, podziękowania Bogu za łaski i przeproszenia za to, co złe było w naszym życiu. W poprzednich latach w wielu kościołach można było uczestniczyć w wieczornych nabożeństwach, czy pasterkach noworocznych, które z powodu pandemii i ograniczeń w poruszaniu się w tym roku zostały odwołane lub przesunięte na godziny wcześniejsze. Jak mówi bp Andrzej Przybylski, ważna jest intencja z jaką przyjdziemy z modlitwą do Boga:
– To jest taki moment, który prowokuje nas do refleksji i patrzenia całościowego. Bo na co dzień jesteśmy zagonieni, mamy konkretne rzeczy do roboty, mamy mnóstwo pilnych rzeczy na głowie i nie mamy takiej okazji, żeby się zastanowić nad priorytetami w życiu, nad tym co ważne. A nie zrobimy tego lepiej jak przed Panem Bogiem, bo przed Panem Bogiem człowiek staje bardziej w prawdzie i Bóg patrzy na nas z miłością.
W Częstochowie na Jasnej Górze o godz. 16.30 odprawione zostaną Nieszpory dziękczynne za kończący się rok, którym przewodniczył będzie bp Antoni Długosz. Natomiast w Archikatedrze Świętej Rodziny o godz. 17 odprawiona będzie Msza św. z nabożeństwem przebłagalnym. Podobne nabożeństwa odprawione zostaną w wielu kościołach archidiecezji częstochowskiej.

ZD

Skip to content