Wieczór z Maryją – kolejne warsztaty biblijne u Świętego Pawła

Fot. facebook.com/edycja.czestochowa

Warsztaty biblijne organizowane w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, to już tradycja księgarni Edycji Świętego Pawła w Częstochowie. Kolejne spotkanie będzie miało miejsce 7 grudnia. Początek o godz. 20:00. Po raz kolejny też przybierze ono formę spotkania online.

Mimo że wielu uczestników preferuje tradycyjną formułę warsztatów, organizatorzy nie chcieli przerywać rozpoczętej już serii spotkań.

– To spotkanie odbędzie się w porze, w której każdy może się odprężyć i spokojnie posłuchać. Mam nadzieję, że już w styczniu lub w lutym wszystko wróci do normy i będziemy mogli spotykać się w naszej księgarni. Planujemy to wszystko zmienić, gdy tylko będzie taka możliwość. Nam, jako organizatorom, łatwiej jest i bardzo chcemy, aby te spotkania odbyły się na żywo – tłumaczyła Joanna Gawęda z Edycji Świętego Pawła.

Temat nadchodzących warsztatów jest ściśle związany z dniem, w którym ma odbyć się spotkanie, czyli z wigilią uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

– Chcemy wyjść od Starego Testamentu, od Księgi Rodzaju i Protoewangelii, aby omówić, co się stało na początku, że to poczęcie Maryi jest takie ważne i wyjątkowe. Chcemy rozważyć, co było na początku stworzenia i w ten sposób chcemy wprowadzić naszych słuchaczy, aby jeszcze głębiej zrozumieć sens i znaczenie niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny – mówił ks. Przemysław Kosior.

Warsztaty będą dostępne na facebookowej stronie księgarni Edycji Świętego Pawła w Częstochowie.

BNO

Skip to content