W czwartek, 20 kwietnia, czyli trzeci czwartek miesiąca, wierni parafii św. Marcina w Kłobucku spotkali się na comiesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zebrani w świątyni modlili się między innym w intencjach swojego miasta, a także swoich rodzin.

Czwartkowej modlitwie tradycyjnie przewodniczył ks. Paweł Caban, wikariusz parafii św. Marcina, który podkreślił, że po świętach Zmartwychwstania Pańskiego adoracja miała szczególny charakter:

Podczas tego wyjątkowego czasu możemy poczuć, że Jezus jest z nami. Tego wieczoru poczuliśmy to samo. Jako wspólnota jesteśmy razem, a wszystko inne nabiera sensu. Chrystus wszedł do zlęknionych uczniów pomimo zamkniętych drzwi. W modlitwie będziemy prosić o to, aby do nas Jezus przyszedł w ten sam sposób. Modlimy się również o pokój dla serc, które są zamknięte na Boga. Mamy nadzieję, że dzieło będzie nadal się rozwijać. Pan nie opuszcza tych, którzy mu ufają.

Zbliża się maj, czyli miesiąc maryjny. W kłobuckiej parafii będzie to okres wyjątkowy, bowiem przypada w nim odpust Matki Bożej Kłobuckiej. Jak dodał ks. Paweł, parafia trwa na przygotowaniach do srebrnego jubileuszu koronacji obrazu Matki Bożej:

– Maj to dla nas wyjątkowy miesiąc. Jest on poświęcony Matce Bożej, pięknej niczym wiosna. W drugim dniu Zielonych Świątek, w sanktuarium kłobuckim odbywa się odpust. To kolejny rok przygotowań do srebrnego jubileuszu koronacji Matki Bożej Kłobuckiej. Z każdym rokiem, pragniemy odczuwać obecność Matki Bożej coraz mocniej. Zapraszamy do majowego świętowania we wspólnocie.

Czwartkowej modlitwie towarzyszył śpiew parafialnej scholi. Następne spotkanie w ramach cyklu Duchowej Odnowy Kłobucka zaplanowano na 18 maja.

Galeria: fot. Radio Fiat

Wielkanocna Duchowa Odnowa Kłobucka

Skip to content