Wigilijne świece już czekają

Niezawodnie, jak co roku Caritas wystartowała z Wigilijnym Dziełem Pomocy Dzieciom, które można wesprzeć poprzez zakup wigilijnej świecy. Na szczęście nowe obostrzenia nie wpłyną na przebieg tego pięknego dzieła, które stało się już w Polsce adwentową tradycją.

Świece tradycyjnie będzie można nabyć w parafiach. O szczegółach tegorocznego dzieła mówi Paulina Gradek z częstochowskiej Caritas:

W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w tym roku rozprowadziliśmy do parafii na terenie całej archidiecezji ponad 50 tysięcy świec. Celem, na który zostanie przeznaczony ze świec to jak co roku jest dożywianie dzieci. W tym roku także około 10% dochodu ze świec będzie też przeznaczone na akcje humanitarne Caritas Polska za granicą.

Caritas podejmuje także szereg działań pomocowych dla najuboższych, które swoją kulminację będą miały w okresie świątecznym. Do dwóch z nich potrzebni będą wolontariusze:

Wolontariusze potrzebni są do pakowania świątecznych paczek i do wigilii, która odbędzie się23 grudnia o godz. 17:00 przy ul. Ogrodowej 28. Do tych dwóch zadań bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich wolontariuszy. Do pomocy można zgłaszać się przez nasze Centrum Wolontariatu.

Święta Bożego Narodzenia to okres szczególny właśnie ze względu na łatwość otwierania się serc dla potrzebujących. Do pomocy w świątecznym wolontariacie częstochowskiej Caritas można zgłaszać się poprzez numer telefonu 506 394 610 lub w Centrum Wolontariatu Caritas przy ul. Staszica 14 w Częstochowie.

Skip to content