W czwartek 27 października przy parafii św. Zygmunta w Częstochowie odbył się Bal Wszystkich Świętych, w którym wzięły udział także dzieci z innych częstochowskich parafii. Były zabawy, konkursy i słodki poczęstunek. Gwoździem programu była zabawa taneczna, prowadzona przez animatorów.

Bal został zorganizowany z inicjatywy s. Urszuli Kaptur ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, która naucza katechezy w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 12. Nazaretanka wyjaśniła, jaki cel jej przyświecał przy organizowaniu tego wydarzenia:

Zależało mi, żeby dzieci poznały postaci, które im towarzyszą przez całe życie od chrztu. Przede wszystkim to jest ten cel, by przybliżyli sobie swoich patronów oraz innych, ulubionych świętych. Zaczęliśmy od modlitwy różańcowej ze świętymi i teraz zaczęła się druga część na sali balowej.

W organizację wydarzenia zaangażowana była także parafialna młodzież, która pomagała s. Urszuli w dopięciu wszystkiego na ostatni guzik. Jedną z wolontariuszek była Patrycja, która wyjaśniła dlaczego swój wolny czas zdecydowała się spędzić właśnie tutaj:

Uważam, że ta inicjatywa jest ważna, żeby dzieci się dobrze bawiły. Warto organizować takie wydarzenia, żeby dzieci się ośmielały, zwłaszcza te młodsze, po komunii. Żeby tutaj przyszły i w roku szkolnym mogły się pobawić.

Bal w parafii św. Zygmunta był jednym z pierwszych ale nie ostatnim. W najbliższą niedzielę 30 października na Bal Wszystkich Świętych zaprasza parafia archikatedralna Świętej Rodziny w Częstochowie. Z zapisami należy się jednak śpieszyć, bo przyjmowane będą do piątku 28 października.

Bal Wszystkich Świętych u św. Zygmunta

Skip to content