W sobotnie popołudnie 30 października w auli Duszpasterstwa Rodzin Nazaret przy częstochowskiej archikatedrze odbył się Bal Wszystkich Świętych. Tego dnia każdy z uczestników mógł zostać świętym!

Dla dzieci przygotowane zostały różne nagrody. Te można było zdobyć poprzez losowania w przerwach zabawy oraz późniejszy konkurs na najpiękniejszy strój. O przebiegu balu i jego szczegółach mówi ks. Łukasz Sakowski, inicjator zabawy w częstochowskim Nazarecie:

-30 października w naszej parafii odbył się Bal Wszystkich Świętych. Bardzo się cieszymy, że nasz bal ma aż tak duży odzew. Przyszło około 70 dzieci przebranych za różnych świętych. Stroje były niesamowite. Cieszymy się, że jest to taka nasza wspólna, ze szkołą inicjatywa i jest tak popularna.

Swoimi odczuciami związanymi z inicjatywą balów wszystkich świętych podzieliła się jedna z mam dzieci bawiących się na auli duszpasterstwa.

-Takie bale są bardzo potrzebne, zwłaszcza w tych trudnych czasach. W ten sposób pokazujemy dzieciom istotne wartości. Pokazywanie świętych z różnych epok umożliwia również poznanie historii. Jak mówią dzieci w przedszkolu święty musi być przezroczysty. Święci to wyjątkowe osoby. W dzisiejszym świecie bycie świętym jest szalenie trudną sprawą.

O opinię zapytaliśmy również małą „św. siostrę Urszulę Ledóchowską”, która akurat przechodziła obok:

-Jestem na balu drugi raz. Jest bardzo fajnie, można się pobawić, dużo dowiedzieć o świętych. Jest dużo rzeczy do robienia. Ale najlepsze jest to, że można się zabawić.

Podczas trwania całego wydarzenia dzieci zapewnione miały słodki poczęstunek oraz ciepły posiłek. Zabawa trwała do godziny 19.

Bal Wszystkich Świętych w Nazarecie
Bal Wszystkich Świętych w Nazarecie
Bal Wszystkich Świętych w Nazarecie
Bal Wszystkich Świętych w Nazarecie
Skip to content