Wyjątkowy koncert Pieśni Maryjnej w Nieradzie – „Idziemy z Tobą Matko”

Sobotnie popołudnie 25 maja w Nieradzie upłynęło pod znakiem religijnej muzyki. Tego dnia bowiem zorganizowano koncert pod nazwą „Idziemy z Tobą Matko”. Było to wydarzenie wieńczące IX Powiatowy Przegląd Pieśni Maryjnej, zorganizowany przez miejscową Szkołę Podstawową wraz z parafią Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Jak przyznała współorganizator wydarzenia i dyrektor Szkoły Podstawowej w Nieradzie, Marta Muchla, udział w konkursie wzięło sporo uczestników z kilku sąsiednich gmin:

– To już dziewiąta edycja Powiatowego Przeglądu Pieśni Maryjnej „Idziemy z Tobą Matko”, z czego jesteśmy bardzo dumni. Dziękujemy naszym wszystkim przyjaciołom i sympatykom, dzięki którym ta edycja w ogóle zaistniała. Przyjechały do nas dzieci z różnych gmin. W tym roku były to Kłomnice, Konopiska, Mykanów, Częstochowa i Poczesna. Konkurs odbył się w różnych kategoriach wiekowych. Śpiewali zarówno soliści, jak i zespoły, chóry i schole. Bardzo sobie cenimy ten wyjątkowy rodzaj wrażliwości.

Proboszcz w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nieradzie, ks. Marek Włoch, podkreślił rodzinny charakter zorganizowanego w kościele koncertu:

– Była to wielka, wspaniała uroczystość, a mianowicie koncert laureatów. Wydarzenie ciągle wywołuje ogromne zainteresowanie, w które angażują się rodziny z dziećmi i młodzieżą w ramach przygotowań i przesłuchań. 25 maja z kolei świętowaliśmy wszyscy razem, ku czci Boga Najwyższego przez Matkę Najświętszą. Do przeglądu zgłosiło się 70 osób, plus zespoły wokalne i chóralne, a więc jest to znaczące zainteresowanie w szerokim spektrum kategorii.

Z uwagi na to, iż konkurs „Idziemy z Tobą Matko” ma formę cykliczną, to można domniemywać, że w przyszłym roku będziemy mogli po raz kolejny wsłuchiwać się w Maryjne Pieśni, wykonywane przez młodych artystów w Nieradzie.

WS

Fot.: Radio Fiat
Fot.: Radio Fiat
Fot.: Radio Fiat
Fot.: Radio Fiat
Skip to content