Wyższe Seminarium Duchowne wspomina św. Tomasza z Akwinu

W piątek 28 stycznia obchodzimy w Kościele liturgiczne wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, wielkiego teologa i filozofa i Doktora Kościoła. Z tej okazji na Wyższym Seminarium Duchownym odbyło się sympozjum, poświęcone jego osobie, podczas którego wygłoszono wykład, poświęcony zagadnieniu Angelologii. Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo.

Wyższe Seminarium Duchowne zamieściło w sobotę 29 stycznia na swojej facebookowej stronie relację z tego wydarzenia, poświęconego Doktorowi Anielskiemu, jak zwykło się potocznie nazywać św. Tomasza:

Kultywowaną corocznie tradycją naszego seminarium jest świętowanie wspomnienia św. Tomasza z Akwinu, które przypada 28 stycznia. Podobnie było wczoraj, gdy podczas wieczornej Eucharystii Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo przypomniał nam: “mądrość przewyższa wszystko, co na ziemi uchodzi za najcenniejsze. Dlatego trzeba o nią prosić Boga, aby móc zgodnie z nią postępować”. Po Mszy Świętej koncelebrowanej przez Księży przełożonych oraz Profesorów mieliśmy okazję wysłuchać wykładu ks. prof. Tomasza Stępnia z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Akademii Katolickiej w Warszawie, który podjął temat rewolucji, jakiej w angelologii, czyli dziedzinie teologii zajmującej się aniołami, dokonał Akwinata. My zaś prosimy Doktora Anielskiego o szczególne wstawiennictwo i pomoc – zwłaszcza w tych dniach, kiedy stajemy na progu kolejnej sesji zaliczeniowej i egzaminacyjnej.

 

Źródło: Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie / Facebook.com
Źródło: Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie / Facebook.com
Źródło: Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie / Facebook.com

 

Skip to content