Na Jasnej Górze po raz jedenasty odbędzie się Pielgrzymka Żywego Różańca. Na wspólnej modlitwie pielgrzymi będą uczestniczyć 2 i 3 czerwca. Jak co roku przybędą wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem „Różaniec jest siłą dla ludzi chorych i cierpiących”.
Ks. Jacek Gancarek, moderator krajowy Żywego Różańca określa to zgromadzenie mianem największej wspólnotowy w kościele:

– W Polsce w Żywym Różańcu jest ponad dwa miliony ludzi, którzy codziennie modlą się na różańcu o wszystkie sprawy dotyczące intencji papieskich oraz intencji biskupa. Jan Paweł II dał dwie stałe intencje do różańca o pokój oraz o rodzinę.

Oprócz przybliżenia wspólnoty Żywego Różańca ks. Gancarek przedstawia program tegorocznej pielgrzymki:

Rozpoczniemy pielgrzymkę 2 czerwca, w pierwszy piątek miesiąca. Rozpoczyna się Apelem Jasnogórskim później, odbędzie się czuwanie na Jasnej Górze, a następnie Msza św. o godzinie 23:00, która zakończy pierwszy dzień pielgrzymki. Następnego dnia gromadzimy się na błoniach i rozpoczynają się godzinki ku najświętszej Maryi Panny. Kolejnym punktem będzie konferencja prowadzona przez ks. Bartoszka. Odbędzie się także modlitwa różańcowa rozważająca Radosne Tajemnice. Na zakończenie pielgrzymki odprawiona zostanie Msza św.

Czuwanie rozpocznie się w piątek 2 czerwca Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu, a zakończy w sobotę uroczystą Mszą św.

 

PJU

Skip to content