Fot. Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie

Od 20 do 23 sierpnia w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie odbędą się XII Kasperiańskie Dni Młodych. W programie przewidziane są konferencje, modlitwa oraz część artystyczna.

Celem organizacji Kasperiańskich Dni Młodych jest promowanie wartości chrześcijańskich wśród młodych ludzi. Spotkania przeznaczone są szczególnie dla osób w wieku od 16 do 30 lat. Uczestnicy mieszkają na polu namiotowym, a w ciągu dnia słuchają ciekawych konferencji, modlą się oraz bawią podczas przygotowanych atrakcji. Więcej na temat trzydniowego spotkania mówi ks. Damian Siwicki z Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie.

– W tym czasie chcemy przeżywać święto młodych, dlatego zapraszamy różnych ludzi, którzy mogą podzielić się z nimi swoim świadectwem. Chcemy inspirować młodych ludzi nie tylko do modlitwy, ale również do działania w życiu i realizacji marzeń. Chcemy inspirować do tego, aby nie poddawać się trudnością i dążyć do wyznaczonych celów.

W tym roku tematem Kasperiańskich Dni Młodych będą słowa św. Kaspra del Bufalo: „Mimo wszystko działo się dobro”.

– Mamy szczególny rok, kiedy bardziej potrzebujemy dbać o swoje bezpieczeństwo. Postanowiliśmy jednak zaprosić do siebie młodych, oczywiście zachowując środki ostrożności. W naszym programie są też punkty, na które zapraszamy wszystkich częstochowian. Będą realizowane w plenerze, więc miejsca wystarczy dla każdego. Wystąpi m.in. Krakowski Teatr Biblijny ze spektaklem pt. „JONASZ” – opowieść o człowieku, który próbował przechytrzyć Pana Boga. Odbędzie się też koncert i świadectwa Ministranckiej Wytwórni Muzycznej.

Kasperiańskie Dni Młodych odbędą się w dniach 20-23 sierpnia w Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Zapisy przyjmowane są poprzez formularz dostępny na stronie internetowej, a także na recepcji w dniu przyjazdu.

ABK

Skip to content