Z nieskończoną ufnością… za kanonizację bł. Karola de Foucauld

Pozostało zaledwie kilka dni do kanonizacji bł. Karola de Foucauld – misjonarza oraz autora reguł dla zgromadzeń Małych Sióstr i Małych Braci Jezusa.

Zbliżający się czas jest doskonałą okazją do podziękowania nowenną przed kanonizacją błogosławionego. Ma w tym pomóc specjalnie wydana książeczka ze zbiorem modlitw brata Karola.

– Tę książeczkę wydała diecezja opolska. W jej tworzeniu uczestniczyli świeccy ze wspólnoty rodzin z tzw. Dużego Domu z Wrocławia. Te dni, które dzielą nas od kanonizacji, chcemy przeżyć w swoich ważnych intencjach, m.in. o pokój w Ukrainie, poznanie brata Karola czy powołania do wspólnot, inspirujących się tą duchowością. Kolejne dni ujmują całość przesłania i drogi duchowej bł. Karola powiedziała s. Mariola ze zgromadzenia Małych Sióstr Jezusa.

Jak dodaje s. Mariola, życie bł. Karola de Foucauld polegało na oddaniu siebie innym.

– Nasze codzienne ofiarowanie siebie samych Jezusowi za wszystkich ludzi w przyjaźni i służbie jest rzeczywistym umniejszaniem się przez dar siebie. Tak wyglądało życie Karola – nie tylko oddać siebie innym, stać się wstawiennikiem, myśleć o innych i za nich się modlić, ale być w duchu substytucji, czyli stanąć tam, gdzie powinien stać ktoś inny i przyjąć na siebie wszystko to, co miałoby spaść na innych – dodała s. Mariola.

Dziewięciodniowa nowenna przed kanonizacją bł. Karola de Foucauld rozpoczęła się w piątek 6 maja w Dolinie Miłosierdzia Bożego. Potrwa ona do dnia kanonizacji, czyli do niedzieli 15 maja, kiedy to o godz. 9:00 nastąpi wprowadzenie relikwii założyciela Małych Sióstr i Małych braci Jezusa do Doliny Miłosierdzia.

BNO

Skip to content