Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka, który prosił „by sakrament pojednania był sprawowany w kontekście adoracji eucharystycznej”, archidiecezja częstochowska przyłącza się do światowej inicjatywy modlitewnej „24 godziny dla Pana”.

W tym roku potrwa ona w dniach 29 – 30 marca. W archidiecezji częstochowskiej akcja odbędzie w czterech wyznaczonych przez Księdza Arcybiskupa Wacława Depo kościołach:

– Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Częstochowie,
– Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Zawierciu,
– św. Stanisława Biskupa Męczennika w Wieluniu,
– NMP Bolesnej w Radomsku (klasztor franciszkanów).

Rozpoczęcie 29 marca Eucharystią o godz. 18.00, następnie o godz. 19.00 będzie miało miejsce nabożeństwo pokutne. Przez całą noc potrwa Adoracja Najświętszego Sakramentu, a wierni będą mieli okazję przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Akcja zostanie zakończona następnego dnia o godz. 18.00.

źródło: archiczest.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content