We wtorek 13 lutego o godzinie 18:00 na Jasnej Górze zakończyło się Nabożeństwo 40-godzinne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, które rokrocznie jest odprawiane tuż przed Wielkim Postem.

Nieszporom Eucharystycznym na zakończenie nabożeństwa przewodniczył bp Antoni Długosz – jak mówił, rozpoczynający się za kilka godzin Wielki Post powinien być czasem wzmożonej pracy nad sobą.

Pan Jezus przypomina nam wspaniałą prawdę o nas – że nie jesteśmy w stanie natychmiast i w sposób doskonały się nawrócić. Dlatego mówi do nas “nawracajcie się”, nie “nawróćcie się”, bo to jest niemożliwe przez skażenie grzechem pierwszych ludzi. To nawracanie się będzie trwało przez całe nasze życie aż do końca. Wielki Post jest dla nas czasem przeogromnej nadziei, że kolejny raz mogę podjąć pracę nad sobą i kolejny raz przeżyć swoje nawrócenie – mówi bp Antoni Długosz.

W Środę Popielcową na Jasnej Górze zostanie odprawiona pierwsza w tegorocznym Wielkim Poście Droga Krzyżowa – początek o godz. 16.45 w Kaplicy Matki Bożej.

PK

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content