Zbiórka na kuchnię Caritas

Zbiórka na kuchnię Caritas/fot. Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej misję niesienia pomocy realizuje każdego dnia. Jedną z podjętych inicjatyw jest stołówka dla ubogich, bezdomnych i potrzebujących. Niestety z powodu zwiększonej liczby podopiecznych, pomieszczenie stało się zbyt ciasne. Caritas zachęca więc do wsparcia zbiórki, z której dochód przeznaczony zostanie na wybudowanie nowej jadłodajni.

O szczegółach inicjatywy mówi ks. Marek Bator, dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej:

– Obecnie kuchnia położona jest na 3 poziomach. Aby spełnić oczekiwania naszych pracowników oraz podopiecznych, chcemy stworzyć nowe i lepsze miejsce. Stąd też pomysł wybudowania kuchni połączonej z jadłodajnią. Kuchnia zajmować się ma żywieniem osób potrzebujących, a także cateringiem. Chcemy przewozić też żywność, aby docierać tam, gdzie nas potrzebują.

Nowa jadłodajnia powstanie obok magazynu żywnościowego Caritas, który mieści się przy ul. Ogrodowej w Częstochowie:

– To takie idealne miejsce, ponieważ dwa obiekty będą stały blisko siebie. Chcemy też, aby nasza inicjatywa była ekologiczna. Chodzi o to, aby produkty z krótką datą ważności mogły być odpowiednio przetworzone. W ten sposób żywność nie będzie marnowana.

Każdy, kto chciałby wesprzeć budowę kuchni, może to zrobić na stronie Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Po kliknięciu na przycisk z wysokością wpłaty, system automatycznie przeniesie nas do serwisu, który obsługuje bezpieczne płatności on-line.

Osoby, które pragną złożyć większą darowiznę, proszone są o przelanie środków na konto bankowe częstochowskiej Caritas. Wszelkie informacje dostępne są na stronie caritas.czest.pl.

ABK