19 listopada po raz piąty odbędzie się w Częstochowie Kana Młodych, Wydarzenie to nieprzerwanie nawiązuje do Światowych Dni Młodzieży i orędzi papieża Franciszka, kierowanych do młodych ludzi. Spotkanie młodzieży odbędzie się na Hali Polonia.

O szczegółach mówi ks. Adam Polak, kierownik Referatu Duszpasterstwa Młodzieżowego i Akademickiego archidiecezji częstochowskiej:

Kana Młodych to już cykliczne spotkanie młodych z archidiecezji częstochowskiej. Po raz pierwszy zorganizowane zostały w 2017 roku w ramach Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji. Natomiast już po kongresie są już organizowane spotkania dla młodych zwłaszcza na ostatnim etapie do bierzmowania. Ponieważ Papież zmienił datę światowych dni młodzieży, dlatego w tym roku Kana Młodych jest równocześnie tym roku również 37 Światowym Dniem Młodzieży. Tegorocznym hasłem są słowa „Wstań” nawiązujące do trzech ostatnich orędzi papieskich na Światowych Dniach Młodzieży. Wspólnym czasownikiem jest słowo „wstać”. Najpierw jest „Młodzieńcze Tobie mówię wstań”, potem „Wstań, bo ustanawiam Cię świadkiem” i w tym roku „Maryja wstała i poszła z pośpiechem w góry”. Te trzy orędzia przygotowują nas do tego Światowego Dnia Młodzieży, które będą miały miejsce w przyszłym roku w Lizbonie.

Ks. Adam do udziału w wydarzeniu szczególnie zachęca młodzież, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania:

W tym roku Kana Młodych odbywać się będzie w wigilie Uroczystości Chrystusa Króla 19 listopada od godziny 14:00 do około 20:00. Szczytowym momentem będzie Eucharystia celebrowana przez Metropolitę Częstochowskiego o godzinie 18:00. Wydarzenie będzie miało miejsce na Hali Polonia. W programie oprócz Eucharystii jest również świadectwo, dynamika , możliwość spowiedzi i uwielbienie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy wszystkich młodych a w szczególności osoby na ostatnim etapie przygotowania do bierzmowania.

Swoje zgłoszenia i pytania odnośnie szczegółów wydarzenia należy kierować na numer telefonu
668 192 010 lub na adres mailowy mlodziezowy@archiczest.pl.

Źródło: www.archiczest.pl
Skip to content