Znamy hasło tegorocznego Marszu dla Życia!

W środę 6 kwietnia w Kurii metropolitalnej odbyło się kolejne spotkanie zespołu organizującego Marsz dla Życia i Rodziny w Częstochowie. Rozmawiano m.in. o zaangażowaniu szkół w przygotowanie dekoracji, konkursach dla dzieci i młodzieży oraz o rodzinnym pikniku na błoniach jasnogórskich. Do projektu przyłącza się coraz więcej osób i podmiotów z całej archidiecezji.

Podczas spotkania wyłoniono także hasło przewodnie tegorocznego Marszu, inspirowane jedną z encyklik Jana Pawła II. O szczegółach mówi Grzegorz Nienartowicz, prezes Fundacji dla Życia i Rodziny:

Najważniejszą wiadomością dnia jest to, że przyjęliśmy hasło – „Po Stronie Życia”. Myślę, że to hasło, zaczerpnięte z encykliki Evangelium Vitae, jest bardzo czytelne i pojemne, przez co każdy się może pod nim podpis. Zarówno ci, którzy są wierzącymi, jak i wiele osób, które nie identyfikują się z życiem religijnym, ale też opowiadają się po stronie życia i mogą podpisać się pod tym hasłem.

Do zespołu organizacyjnego dołączają kolejne osoby. Oprócz wspólnot i organizacji pozarządowych, do projektu zaczynają dołączać także nauczyciele i katecheci. Ponadto niektóre zgromadzenia sióstr zakonnych zapowiedziały przygotowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników Marszu. Ks. Robert Grohs z archidiecezjalnego Referatu Duszpasterstwa Rodzin podsumowując owoce środowego spotkania, w dalszym ciągu zachęca do zaangażowania w organizację Marszu:

Bogu dzięki, że znowu mogliśmy się spotkać. W tym roku szykuje się bardzo dużo ciekawych atrakcji, także świadectwa i koncert uwielbienia Boga za dar życia. Cieszę się z dzisiejszego spotkania w dobrej atmosferze. Nowe pomysły, nowe sprawy – jeśli ktokolwiek chciałby się jeszcze zaangażować to zapraszamy do naszego zespołu organizacyjnego.

Organizacje i środowiska mogą się zaangażować w organizację Marszu za pośrednictwem Referatu Duszpasterstwa Rodzin, natomiast osoby zainteresowane wolontariatem mogą się zgłaszać bezpośrednio do Fundacji dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II. Kolejne spotkanie zespołu organizacyjnego odbędzie się pod koniec kwietnia. Zostaną wtedy zaprezentowane materiały graficzne tegorocznego Marszu.

Skip to content