Kościół św. Elżbiety Węgierskiej w Częstochowie/fot.: BNO

Parafia św. Elżbiety Węgierskiej w Częstochowie była kolejną stacją w ramach inicjatywy kościołów stacyjnych ustanowionej przez metropolitę częstochowskiego abp. Wacława Depo. We wtorkowy wieczór (10 marca) Mszy św. przewodniczył ks. Jarosław Grabowski, redaktor naczelny tygodnika katolickiego „Niedziela”.

W homilii duchowny mówił m.in. o wywyższaniu się człowieka za sprawą niepełnego zrozumienie Słowa Bożego.

– Pan Jezus mówi: Pamiętajcie, jest tylko jeden Ojciec w Niebie, a wy wszyscy jesteście jego dziećmi. W tym znaczeniu nie możecie traktować siebie, jako „naj”. Co prawda jesteście stworzeni na obraz i podobieństwo Boże, ale nie wywyższajcie się, dlatego, że On, Ojciec w Niebie, jest jeden jedyny – mówił ks. Jarosław Grabowski.

Eucharystię koncelebrował wikariusz parafii – ks. Marek Leszczyk. Jak podkreśla, wspólnota stacyjna modliła się w szczególnej intencji za parafian.

– Po raz pierwszy nasza parafia dostąpiła tego zaszczytu, aby stać się kościołem stacyjnym. Mimo że miało to miejsce w ciągu tygodnia, wielu gorliwych wiernych przyszło, aby wziąć udział w tej pięknej inicjatywie, która pomoże w przygotowaniu do godnego przeżycia Triduum Paschalnego Świat Wielkiej Nocy. Nasza parafia potrzebuje modlitwy za osoby starsze i schorowane, ale także młodych, którzy dali zaprosić się na uroczystość z nadzieją, że nie zatracą wiary po drodze i będą trwać przy Bogu i przy Kościele – tłumaczył wikariusz parafii.

Kolejną stacją będzie kościół św. Zygmunta w Częstochowie. Pełna lista kościołów stacyjnych znajduje się na stronie Archidiecezji Częstochowskiej www.archiczest.pl.

Pełna homilia ks. Jarosława Grabowskiego

BNO

Skip to content